Benler Nasıl Yok Edilir

Et Benlerin Giderilmesi Tedavileri

ben-aldirma

Et benleri tıp açısından son derece zararsız oluşumlardır, estetik açıdan elbetteki kaygılar veriyor. Et benleri, deri renginde veya kahverengi olup ufak çaplarla deriye ilişiklidir. Lakin, bazen leblebi veya ceviz büyüklüğünde veya deriye yapışık toplu iğne büyüklüğünde benlerede rastlanır. En sık olan yerler ise gözkapakları, koltukaltları, kasık gibi sürtünme bölgeleri sırt ve göğüs bölgesidir.

Gelelim Tedavi yöntemine: ”Genelde elektrokoter sistemiyle yakılma işlemi yapılır; ve bu yöntem son derece başarılı ve etkin bir yöntemdir. Bu işlemden önce ağrı hissedilmemesi için kremle veya ince uçlu iğnelerle anestezi uygulanır. Eğer çok sayıda et beni varsa, benli alana krem sürülerek 30 dakika gibi bir sürede yeterli uyuşması sağlanır. İşlem 10-15 dakikada sona erer ve sonrası ağrı hissi gelişmez. Birkaç gün içinde kabuk gelişir ve 3-5 gün içinde düşer. Benler iyileştikten sonra iz bırakmazlar’ diyor uzmanlar.

Konuyla alakalı olarak “Cilt Bakım Uygulamaları ve Kimyasal Peeling” yöntemleri hakkında hazırladığımız yazımızında dikkate değer olduğunu vurgulamak istiyoruz. Makalemiz için başlığı tıklamanızın yeterli olacağını vurgular , iyi okumalar dileriz.

Paylaşırsanız SevinirizShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookPin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir