3 Mayıs 2017 Çarşamba

A Vitaminin Saça ve Saç Köklerine Faydaları


A Vitaminin Saça ve Saç Köklerine FaydalarıA vitamini dokuların bakım ve onarımı, yeni hücrelerin gelişmesi, kemiklerin ve dişlerin oluşumu ve cilt bakımı için  önemlidir. Antioksidan olarak faaliyet yaparak hücreleri kansere ve diğer hastalıklara karşı korumanın yanında cilt yaşlanma sürecini yavaşlatır, yağ depolanmasına yardımcı olarak, protein kullanımı için gereklidir. A vitamininin vücut açısından diğer bir önemi, karaciğer ve böbreklerde depolanarak gerektiği zaman kullanılmasıdır.

A vitamini yapısı gereği protein sentezini hızlandırdığı için özellikle zayıflayan saç telleri için saç köklerinin güçlenmesine önemli derecede yardımcı olur. Saç dökülmesi, saçların cansızlaşması ve incelmesi gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilen bir tür saç sorunudur ve en rahatsız edici olanıdır. Gün içinde 100 tele kadar saç dökülmesi uzman kişiler tarafından normal kabul edilmektedir. Ancak bazı nedenlere bağlı olarak 100 telin üzerine çıkan dökülmelerde mutlaka bir uzmana başvurmak ve herhangi bir saç problemi ile karşı karşıya olup olmadığınız hakkında danışmanız gerekir.Saç Dökülmelerine Karşı En Önemli Koruyucu


A vitamini önemli bir antioksidandır ve saçlarınızı zararlı toksinlere, çevresel etkenlere karşı korur. Ayrıca saç dokusu ile parlaklığını koruması ile tanınır. A vitamini saçlarınızı, çevre etkisi ile vücuda alınan serbest radikallerin saldırılarından korumanın yanı sıra saç kökünden uçlara kadar kuru hava etkisine karşı koruyan, saç derisinde oluşan sebum maddesinin üretimine katkıda bulunur. Bunun dışında A vitamininin, saç dökülme etkisi taşıyan stresle mücadele konusunda önemli bir yeri vardır.

A Vitamini İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır


A vitamini özellikle saç derisi bakımda kullanılır. genellikle kullanım amacı saçların hızlı uzamasını sağlamak ve saç dökülmesini azaltmaktır. A vitamini saç telleri üzerinde etkisi olmayan bir vitamindir. Dolayısıyla saç derisine uygulanmalıdır. A vitamini ile saç köklerinizi besleyerek saçlarınızı gürleştirir, kepeğe karşı korursunuz.

Saç Uzatmada A Vitamini Kullanımı


Saçları oluşturan proteinlerin başında keratin maddesi gelmektedir, yukarıda a vitaminin proteinlerin işlevini arttırdığından bahsetmiştik. Kükürt, argerilin, keratin, çinko oksit ile birlikte a vitamini kullanımı saç uzamasına yardımcı olmanın yanı sıra saç kırıklıklarını da engelleyerek daha sağlıklı saç uzamasına yardımcı olmaktadır. Saçlar protein yani keratinden oluşan  yapılardır  dolayısıyla keratin oluşumunu arttıran kükürt ile birlikte a vitaminli yağı kullanımı saç uzatma sürecini oldukça yararlı ve hızlandırıcıdır.

Saç Dökülmesine Karşı A Vitamini


Saç dökülmesi problemlerinde a vitamini kullanımı kıl köklerini besleyici etkileri için de dolaylı bir fayda sağlamaktadır. A vitamini özellikle diğer vitaminler, keratin argerilin, vb ile birlikte kullanıldığında saç köklerini besleyerek saçlarınızın dökülmesini karşı koruma sağlar. Saç dökülmesi sorunları için a vitaminli yağ haftalık olarak düzenli periyotlar ile kullanıldığında fayda sağlar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...