9 Mayıs 2017 Salı

Akne Lekeleri


Sivilce İzi ve Çukurları


Büyük sivilcelerden sonra sivilcenin oluştuğu ciltte derin çukurlar kalır ve daha sonrasında ciltte izler ve lekeler meydana gelir. Bu lekeleri gidermek zor olmasa da ciddi işlemler gerekmektedir. Bu işlemlerden en etkilisi lazer tedavisi ve kimyasal peeling tedavisidir. Bu yazımızda sivilce lekeleri için kimyasal peeeling yönteminden bahsedeceğiz.
Sivilce Çukurları Tedavisi


Sivilce çukurlarının tedavisinde kullanılacak olan kimyasal peeling yöntemi ile cilt katmanlar halinde soyulur ve sonrası cildin yenilenmesi sağlanır.Sivilce çukurunun olduğu bölgeye kimyasal peeling yaptıkça cilt alttan kendini yeniler ve iyileşir. Bu işlemi 5-6 sefer yaparsanız en sonunda sivilce çukurları tamamen ortadan kalkar ve yepyeni taptaze bebek gibi bir cilde kavuşursunuz.

Sivilce Çukurlarına Kimyasal Peeling Yapmak Zararlı Mı


Kimyasal peeling cildin alt katmanlarına zarar vermeden üstteki deriyi soymaya yarayan ve asitle yapılan bir işlemdir.Kimyasal peeling uygulaması cilde zarar vermez, tabi uygulama sonrası yeni cilde iyi bakmak gerekir.

Çünkü yenilenen taze cilt oldukça hassas olmakta bundan kaynaklı ısıdan ışıktan bir 10 gün kadar korumak gerekmektedir. Tabi korumadan kastım aşırı sıcak ve soğuğa maruz bırakmamak direk güneşin altında durmamak güneşlenmemektir. Yoksa normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca cildiniz kabuk bağladığı zaman kendiniz soymayınız.

Sivilce Çukurları Nasıl ve Ne Zaman Geçer


Sivilce çukurları tca kimyasal peeling işlemi yaptıktan sonra ilk senastan itibaren yenilenen ciltle birlikte yavaş yavaş geçmeye başlar, 6-7 seans sonrasında tamamen ortadan kalkar, eğer çukurlar çok derinse işlem 10 seans kadar uzayabilir. Cildin soyulmasından sonra alttan gelen taze deri her seferinde sivilce çukurunu biraz daha azaltır.

Kimyasal peelingin klinik işlemlere gerek kalmadan ve kişinin kendi başına uygulayabileceği evde yapılabilen bir cilt yenileme işlemidir.

Uygulama esnasında cilt dengesinin sağlanması ve iyileşme sürecinin hızlanması için çinko oksit oranı yüksek pişik kremlerinin kullanılması, en az tca peeling kadar önemli bir husustur. alttan gelen yeni derinin dış koşullara karşı korunabilmesinin vitamin ve mineral destekleriyle mümkün olduğu kadar desteklenmelidir, her seans aralığında özellikle ilk hafta ihmal edilmeden bu içeriklere sahip kremler ve solüsyonlar uygulanmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...