9 Mayıs 2017 Salı

Akne Maskesi


Akne İçin MaskeSivilce maskesi hazırlamanız gerekiyorsa olmazsa olmazlar arasında kil muhakkak bulunmalıdır. Kil ile hazırlanan maskeler, yağlı ciltler için en olumlu sonuç veren maskelerdir. Sivilce de ciltteki yağlanma sorunu ile alakalı olduğu için hazırlanacak kil maskesi bazı ufak birkaç zenginleştirme ile sivilceli cilt bakımında güzellik maskesi olarak oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca kil gözeneklerinizi temizler ve hava almasını sağlar.
Sivilce Giderici Maske Tarifi


2 yemek kaşığı Kil : Kil, demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum, çinko gibi bir çok doğal mineral içerir.
1 tatlı kaşığı Lavanta Suyu: Lavanta suyu sakinleştirici, mikrop kırıcı antibakteriyel etkilere sahiptir.
1 adet Aspirin: Aspirin içerisindeki salisilik asit sayesinde sivilce neden olan p acnes isimli bakteriye karşı etkilidir. Bunun yerine ayrıca limonda kullanılabilir.
1 çay kaşığı Laktik Asit (%20 laktik asit çözeltisi): Laktik asit yoğurtta bulunan bir asittir, cilt üzerindeki ölü deriyi soymaya yararken, cildi nemlendirir ve sivilceye yol açan tıkanmış gözenekleri açarak cildin hava (oksijen) almasını sağlar.
1 çay kaşığı Çay Ağacı Yağı sivilcelere karşı etkilidir
1 damla Bal ve içerisine katılmış tarçın mikrop kırıcıdır
1 damla hint yağı: Maskenin kıvamı için gerekiyor.

Malzemeleri karıştırıp maskeyi hazırlayın, maskeyi yüzünüze uyguladıktan 20 dakika sonra yüzünüze iyice durulayın. Özellikle sivikce oluşumunun ilk evrelerinde en etkili yöntem olarak bu maske uygulanabilirken, cilt bakım uygulamasında da düzenli olarak kullanılması oldukça yararlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...