12 Mayıs 2017 Cuma

Benler Nasıl Alınır


Benler Nasıl Yok EdebilirizBen konusunda öncelikle bitkisel çözümlere başvurmanız sizin için daha yararlı olacaktır.Şayet yinede cerrahi bir tedavi düşünüyorsanız bu sakın kendiniz denemeyiniz aksi takdirde bu sizin için çok ağır sonuçlar yaratacaktır. En yakın bir hastanede genel cerrahi departmanında beni soğutarak kazıyabilirler.
Ben Nedir?

Derinin rengini veren melanin maddesi aynı zaman da ben oluşumuna da sebep olmaktadır.Benlerin nasıl oluştuğu bilinmiyor, bir kısmı doğumsal olabiliyor. Sonradan ortaya çıkanlarda özellikle genetik yapıya ek olarak ultraviyolenin, yani güneşin etkisi çok büyük oluyor.

BEN ÇEŞİTLERİ;

Konjenital Benler: Doğumda veya bebeklik döneminin ilk haftalarında oluşmaktadırlar. Küçük (1,5 cm), orta (1,5 – 20 cm) veya büyük (20 cm) olabilirler. Büyük konjenital benler üzerinde hayatın tamamında melanom gelişme riski yüksek olduğundan, plastik cerrahi girişimler ile çıkartılmaları gerekir.

Displastik Benler (Clark Nevüs): Çoğunlukla ergenlik çağında oluşur, genetik faktörler rol oynayabilmektedir. Tek veya çok sayıda, düzensiz, keskin olmayan sınırlı, kahverengi, siyah veya kırmızı lekeler şeklindedirler. Klinik olarak erken evre melanomdan veya gelişme evresindeki olağan edinsel benden ayırmak oldukça güçtür.
Olağan Edinsel Benler: Çocukluk çağından erişkin çağa kadar herhangi bir yaş aralığında oluşur, belli bir gelişim süreci izledikten sonra dururlar. Bazıları da yaşlılık çağında kaybolur.

BEN ALDIRMA;

Benin çevresine iğneyle lokal anestezi ben aldırma ameliyatlarında ağrısız bir işlem için ilk uygulamaduır. İşlem yarım saat sürmektedir. Ben aldırdıktan sonra güneşe çıkmamak hassas olan cildiniz için en iyisidir. Ben aldırmak, tehlikeden kurtulunduğu anlamına gelmez ve benlerin tekrar nüks etme oranı yüksektir.

BEN ALDIRMAK TEHLİKELİ Mİ?

Genelde benler çıkarılınca kanser olunduğuna inanılır, ama benin tamamının vücuttan atılmasıyla hiçbir şey olmaz. Benden ve onun tehlikesinden kurtulmanın en sağlıklı yolu da beni komple cerrahi bir operasyon ile aldırmaktır. Ama ben vücut üzerinde dururken kesilir, koparılır ya da takılıp düşme gibi nedenlerden koparsa, bu tehlikelidir.

ET BENLERİ ;

Genelde halkımız kabarık olan benlerin daha tehlikeli olduğunu düşünür. Fakat ben kabardıkça tehlike azalmaktadır..Bazı insanlarda doğum lekesi gibi büyük benler vardır. Bazılarında 5 cm, 15 cm gibi büyük benlere rastalayabiliyoruz. Bunlarda ciddi oranlarda, özellikle 20 cm üzerine çıktığı zaman, yüzde on beşleri bulan melanoma dönüş riski bulunuyor.

BENLERİN BİTKİSEL TEDAVİSİ :

Kantaron: Kantaron çiçeği, çakal eriği çiçeği ile eşit miktarda karıştırılır, 1 bardak kaynar suya, 1 kaşık konulur, 10 dk bekletilir, sabah-akşam 1 bardak aç karna içilir.

Bayır Turpu:Taze bayır turpu sıkılır, yarım bardak turp suyuna 1 bardak sirke konur, 3 saat güneşte bekletilir, günde 3 defa benlerin üzerine hafif masaj yapılır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...