15 Mayıs 2017 Pazartesi

Benler Nasıl Geçer


Et Beni Neden Çıkar ve Zararları Nelerdir ?


Genelde et benleri zararsızdır fakat vücutta fazlasıyla olmaları kanser riski anlamına da gelmektedir. Et benleri genellikle kahverengi, yumuşak ve saplı yapıya sahiptirler. İnsan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmeyen et benleri, göze kötü görünmesi sebebi ile insanları rahatsız edebilmektedir.Her insanda görülmese de dünyada milyonlarca insanda görülebilen tıbbi bir sorun haline gelmiştir. Et benden kurtulmak için henüz herhangi bir ilaç bulunmamaktadır.

Et benler genellikle tahriş ve enfeksiyon yoksa acı duygusuna neden olmazlar. Fakat bazen, kaşımak, kıyafet ve saç takılması, kolye zincirine sıkışması gibi durumlarda çok fazla acıyabilir, hatta tahriş olduğu için yanma ve kanamaya sebep olabilir. Kimi zamanda bir şeylere takılarak düşebilir. Seneler içinde artabilen et benler, kilo alınması ile de artış gösterebilir. Gebelikteki hormonlar, doğum kontrol hapları gibi farklı nedenler de et benlerinin artma sebepleri arasındadır.Et benleri Tedavisi


Kişi istiyorsa estetik görünmesi amacıyla et benleri bazı tedavi yöntemleri ile aldırabilir. Et benlerden kurtulmak oldukça kolay bir işlemdir. Genellikle elektrokoter sistemiyle yakılma işlemi uygulanması, son derece başarılı ve etkili bir yöntemdir. Ağrı ve acı duyulmaması için kremle veya ince uçlu iğnelerle anestezi uygulanır. İşlem sonrasında deri kabuk bağlayarak birkaç gün içinde iyileşme olur. Bir başka et beni alma yöntemi de buz tedavisidir. Sıvı azot ile dondurulan et beni, 10 gün içinde dökülür ve 1 ay içinde tamamen kaybolur.

Ayrıca lazer işlemleri de et benleri  tedavisinde oldukça etkilidirler. Bu işlemler uzman eller tarafından yapıldığında tamamen güvenilirdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...