12 Mayıs 2017 Cuma

Beyaz Dişler İçin


Beyaz Dişler İçin YöntemlerBeyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız doğal yöntemler arasında en etkilisi misvak kullanımıdır. Eğer misvak bulamıyorsanız dişlerinizi beyaz olmasını sağlamak ve sağlıklı bir diş ve diş etine sahip olmak için düzenli fırçalama yapmalı ve diş eti kullanmalısınız.

Beyaz Dişler için Yapılması Gerekenler:Doğal Bakım


– Her geçen gün çileğin yeni bir faydası karşımıza çıkıyor. Çileğin dişleri beyazlattığı sonucu da araştırmalar arasında. Ayrıca fazla miktarda olmamak kaydıyla çileği çikolataya batırarak da yiyebilirsiniz. Özellikle bitter çikolata anti bakteriyel özellikler taşır ve dişlerinizi korur.

– Kalsiyumun dişlere yararı yıllardır bilinen bir gerçek. Yemeklerden sonra ufak bir parça peynir yemenin diş minerallerini güçlendirdiğini uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar ile ispatlanmıştır.Peynirden hoşlanmıyorsanız bir miktar süt ve yoğurt da yemeklerden sonra tercih edebilirsiniz.

– Elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri doğramadan, kabuğuyla tüketmeniz daha faydalıdır. Ayrıca bu diş etlerinizin de sağlığını korur. Bu sert meyveler doğal diş fırçası gibidir. Dişe hiçbir zarar vermeden beyazlamasına yardımcı olur.

– Kullanmanız gerekenler kadar kullanmamanız gerekenler de önemli. Limon ve sirkenin dişleri beyazlatmada kullanılması son derece yanlış bir yöntemdir. Asitli olduklarından ikisi de dişlere fayda yerine zarar verebilmektedir.

– Halk arasında yaygın olarak bilinen bir diş temizleyicisi: Karbonat. Uzun vadede ideal diş beyazlatıcısı olmasa da kısa vadeli olarak tercih edilebilecek bir beyazlatıcıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...