16 Mayıs 2017 Salı

Cilde Hasar Veren Hatalar

Cilde Hasar Veren Hatalar

Cildinizi çoğu zaman kendi kendimize bozuyoruz. Yaptığımız basit hatalar kötü görünen sonuçlara sebep oluyor. İşte cildi kötüleştiren hatalar!

1. Makyajla Uyumak

Cildiniz için daha zararlı bir şey olamaz.

Eğer sağlıklı ve güzel bir cildin hayalini kuruyorsanız yatağa gitmeden hemen önce tüm makyajınızı temizleyin ve cildinizi nemlendirin.

2. Eskimiş Makyaj Ürünleri

Hiçbir kozmetik ürünü kullanmaya başladıktan 12 ay sonraya bırakmayın. Ürünün kapağını açtığınızdan itibaren tam 12 ayınız var. Kuru göz farlarının ömrü ise 3 yıl. O da düzgün bir ortamda saklarsanız

3. Üst üste Makyaj Yapmak

Sabah evden çıkmadan önce makyaj yaptınız. Makyaj tazelemek cildiniz için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Üst üste fondöten, pudra veya allık sürülmez. Yüzünüzü yıkamadan yeniden makyaj yapmayın.

4. Sık Peeling Yapmak

Peeling, belirli aralıklarla tekrarlanabilecek bir cilt bakım uygulamasıdır. Her gün veya 2 günde bir peeling yapılmaz. Aksi takdirde cildinizdeki sebum üretimi tetiklenir ve akne gibi sorunlara neden olabilir.

5. Kirli Makyaj Fırçaları ve Süngerleri

40 yıl önce aldığınız fırçayı artık atın! Eski fırçalar ölü deri ve kozmetik kalıntısı deposudur. Haftada bir tüm makyaj fırçalarınızı yıkayın ve kurutun. Mümkünse alkolle temizleyin.

Yazımızın konusuyla alakalı olarak “Cilt bakım Ugulamaları ve Kimyasal Peeling” yöntemleri hakkında hazırladığımız makalemizinde dikkate değer olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. İyi okumalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...