17 Mayıs 2017 Çarşamba

Çiller nasıl yok edilir


 Çil(Çil Lekeleri)
Çil aslında kimileri için bir çirkinlik göstergesi kimileri için güzellik ve tatlılık simgesi.Fakat çiller canınızı sıkıyorsa çaresiz değilsiniz. Cildinizdeki çil lekelerini bazı bakımlarla ve peeling yaparak yok edilebilir. Kimyasal peeling çiller için oldukça ekonomik ve kesin çözüm sağlıyor. Cildin bazı bölgelerde aşırı melanin


üreterek ortaya çıkardığı bir pigment rahatsızlığıdır çiller.Yani çiller bir cilt hastalığıdır diyebiliriz.Ve bu hastalık rastlantısal değildir. Genellikle (a.k.a. ephelides) olarak adlandırılır ve ciltte burun, gözaltı, yanak, alın ve çene kısmında gözlemlenir.  Güneşe bağlı olarak artan bir cilt lekesidir çil. Güneşli zamanlarda belirginleşip güz ayları ve kışın azalır.
Tabi ki Aslı Enver'in çilleri asla geçmez :)


Çil Tedavisi(Çil Nasıl Yok Edilir)


Çilleriniz sizin için bir sorunsa bunun tedavisi için en etkili ve kestirme metodu kimyasal peelingdir diyebiliriz. Peeling yapılarak ölü deri üzerinde bulunan çiller 2-3 seansta çözülür. Yani çillerin en kesin tedavisi kimyasal peelingle sağlanır. Yani öyle ibrahim saraçoğlu çil tedavisi, suna dumankaya çil tedavisi gibi şeyler aramayın, çillerin bitkisel çözümü yoktur, çiller otla çerle çöple bitkiyle falan çözülmez, size satılan ahmet kremi, mahmut kremi, fazıl kremi falan çok etkili şeyler değildir.

Ancak unutmayınız ki çillerden kurtulmanız tamamen geçtiğini söylemek imkansızdır. Diyelim ki kimyasal peeling yaparak cildinizdeki çilleri yok ettiniz. Bundan sonra cildinize bazı bakımlar yaparak yeni çil oluşumuna engel olabilirsiniz. Kimyasal peelingden sonra yaz kış her gece yatmadan önce C vitamini serumunu geceleri yüzünüze sürerseniz çiller yok olduktan sonra tekrar gözlemlenmez. Özellikle yaz aylarında c vitamini serumunu gece kullanmak önemlidir.

Ayırca güneşe direkt maruz kalmamanız en önemli faktörlerden bir tanesi. Güneşten mümkün mertebe korunmalısınız. Bu noktada en büyük hatalardan birisi cildinize sürdüğünüz yüksek faktörlü güneş koruyucuların sizi koruduğuna dair düşünsel eğilimdir.

Güneş koruyucular belli alana belli miktarda kullanılarak cildinizi korur 1 cm2 alana 2 ml gibi bir ürün kullanmak lazımdır, yani siz yüzünüze ortalama olarak 20 ml güneş koruyucu sürmelisiniz her gün, ki bunu kimse bu şekilde uygulamaz. Ayrıca güneş koruyucular terleyince suyla temas edince koruma gücü kalmaz.

Ama özellikle yaz aylarında her sat başı yüzünüze 20 ml güneş koruyucu sürmediğiniz için siz korunduğunuzu sanırsınız ama korunmazsınız. Kozmetik firmalarının basit bir mantık oyunudur bu, yüksek faktörlü güneş koruyucuların da sizi daha iyi koruduğunu düşünmeyin sakın, 20 faktörlük güneş koruyucuyla 50 faktörlük güneş koruyucu arasındaki korunma farkı %3’ü geçmez. Bu yüzden cildinizi şapka gibi şeyler kullanarak ve direkt güneşe maruz kalmayarak güneşten koruyunuz.

Çilleri Sildirmek ve Çil Kremleri


Çil silici kremler, çeşitli kozmetik ürünler ve lazerler size aktarılır fakat hiç bir kullanıcı bu ürünlerden kesin çözüm alamaz. Çiller cildin yüzeyine çok yakın güneş lekelerdir ve lazer ışınları bunlar üzerinde yeterli aktiviteyi gösteremezler. Kremler ise çilleri geçirmek için çeşitli maddeler içerirler ancak sürekli bunları kullanmak da ciltte lekelenmeler yaparlar. özellikle a vitami(retinoik asit) c vitamini (askorbik asit) gibi maddeler çiller üzerinde etkilidir ancak bunun için bu ürünlerin gece kullanılması gerekir gündüz kullandığınız çil kremleri yüzünüzde daha fazla çillenme yapar.

Çillerin Çözümü


Çil lekelerine kimyasal peeling uygulamasıyla 2 seans da çillerinizden arınmış olursunuz. Bu işlem için %15 tca( bu oran cildin yapısına göre değişiklik gösterir) ile 2 sefer cildinize kimyasal peeling yapmak peeling sonrası bakımı yapmak yeterlidir. Sonrasınnda özellikle her gece anti oksidan ve melanin düzenleyici c vitamini kullanarak çil sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Bunun haricinde b3 vitamini niacinamid içeren ton düzenleyici serumlar da kullanabilirsiniz.

Çiller İçin Kimyasal Peeling


Çiller cildin çok üst tabakasında yer alan güneşe bağlı ortaya çıkan lekeler oldukları için %15 tca ile yapacağınız kimyasal peeling çilleri tamamen ortadan kaldırır. Çil konusundaki en etkili çözüm kimyasal peelingdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...