4 Mayıs 2017 Perşembe

Cilt Bakımında B3 Vitamini Kullanımı


B3 Vitaminli Cilt BakımıVitaminler cilt yaşlanmasına , cilt kırışıklıklarına, cilt çatlaklarına ve gene vücut sağlığına faydaları olduğu kanıtlanmıştır. B3 vitamini cilt üzerinde oldukça etkili bir bakım vitaminidir. B3 vitamini cildin nemini tutar ve tekrar yağ tabakası oluşturarak kırışıklığı önler.

B3 vitamini yani niyasin cilt bakımında oldukça fazla kullanılan ve ciltteki bir çok problemi çözen bir vitamindir. Cilt lekesi, güneş sonrası bakım, kırışıklıklar, sivilce, cilt yağlanması, egzama, sedef gibi durumlarda kullanılabilecek oldukça faydalı bir vitamindir.B3 Vitaminin Cilde FaydalarıB3 Vitamini ile Cilt Lekelerine ÇözümLekeler, ciltteki melanosit hücrelerinin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesi sonucu oluşur. Genetik yapı, güneşe maruz kalma süresi, kullanılan kimyasal maddeler, hormonal tabletler ve gebelik dönemi leke oluşumunda etkilidir. Niyasin yani b3 vitamini cilt lekelerini azaltmada ve  cilt lekesini önlemede oldukça etkilidir.

Cilt lekeleri üzerinde c vitamini ile birlikte kullanılması oldukça faydalıdır. Cilt lekelerini azaltıcı etkileri bilinmektedir. Ayrıca güneş sonrası b3 vitamini cildinizin yaşlanmasının ve lekelenmesinin engeller. %3 b3 vitamini çözeltisi sonrası cilde 2 günde bir uygulanacak a vitaminli yağ ve c vitaminli yağların karışımı oldukça etkilidir, ama yağları 2 günde bir uygulayınız. Ancak her gün suda çözünebilen c vitaminini %5 oranında her akşam cildinize uygulayabilirsiniz veya c vitamini serumlarını her akşam kullanabilirsiniz. Size satılan bir çok mucizevi denen leke kremlerinden daha etkilidir.

B3 Vitamini ile Kırışıklıklara Çözüm


Hangi vitaminlerin cildinize iyi geldiğini, hangi meyvelerin kırışıklıkları geciktirdiğini ve  cildinizi daha nemli tuttuğunu bilirseniz, genç ve ışıltılı bir cilde kavuşmanın yanı sıra cildinizin yaşlanmasını da engellersiniz. B3 vitamini cildin nem tutma kabiliyetini geliştirir ve tekrar yağ tabakası oluşturarak kırışık oluşumunu engeller.

B3 vitamini ciltteki kırışıkları ve yaşlanma belirtilerini önleyen bir vitamindir. %3 oranında niyasin yani b3 vitamini kullanımı ile cilt kırışıklarını ciddi oranda azalabilir. Ayrıca özellikle a vitamini ve c vitamini ile cilt maskesi hazırlayarak kullanırsanız daha etkili olacaktır. A vitaminli yağ ve c vitaminli yağları karıştırıp 2 günde bir akşamları cildinize uygularsanız oluşan kırışıklıkları da azaltırsınız. Tabi her akşam b3 vitamini kullanın.

B3 Vitamini Yağlı Ciltlere Bakım


B3 vitamini yağ ve karbonhidratların vücutta kullanılmasını sağlar ve yağ yakıcı, karbonhidrat yakıcı özelliklere sahiptir. Cilt yağlanmasında b3 vitamini oldukça etkilidir. Niyasin cilt yağlanmasını dengeler.

Cilt yağlanması önlemek için b3 vitamini ve kükürt kullanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı suya bir mercimek tanesi kadar b3 vitamini bir mercimek tanesi kadar biosulphure yani suda çözünen kükürt ilave edip bu karışımı her akşam cildinizin yağlı bölümlerine sürünüz ve 5 dakika sonra yıkayın. Yağlı cildinizin yaklaşık 15 gün sonra yağlanmasını engellemiş olursunuz.

B3 Vitamini Sivilcelere Son


Sadece sivilcelere değil, sivilce izlerine de oldukça iyi gelen niyasin sayesinde sivilcelerden kurtulmak zor değildir. Bu vitaminin bir başka önemi ise sivilce lekeleri ve izleri bıraktırmadan sivilcelere karşı etkili olması ve eski sivilce izlerinde geçirici etkileri olmasıdır. B3 vitamini içeren ürünler üzerinde yapılan çalışmalar sonucu %5 oranında niyasin içeren malzemeler sivilceler üzerinde oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir.

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemek için b3 vitamini neredeyse ilaç niyetinde bir vitamindir. Bir çok kaynakta %5 niyasin yani b3 vitamini ilaç olarak kullanılmakta bu çözeltiler satılmaktadır. B3 vitaminini özellikle biyosulphure, çinko oksit ve salisilik asitle birlikte kullanırsanız sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için adım atmış olursunuz. Bunun için yapmanız gereken şey 200 ml kolonyaya 10 gr salisilik asit, 10 gr b3 vitamini, 10 ml kükürt ve 10 ml çinko oksit ilave etmeniz. Karışımı 3 günde bir çalkalayarak cildinize sürün ve 5 dakika sonra cildinizi yıkayın. Mucizeyi sivilce ve siyah noktalarda 1 hafta sonra görürsünüz.

B3 Vitamini Egzamaya Çözüm


Egzama bir tür cilt hastalığıdır ve cildi hasara uğratır. Ciltte egzama oluşumunun sebepleri arasında psikolojik etkenler, ciltte alerjik reaksiyon yaratabilecek dış etkenler, kimyasal maddeler, temizlik ürünleri gibi nedenler arasında sayılsa da asıl önemli etken beslenme kaynaklıdır. Egzamada cildin üst yüzeyinde iltihaplanma oluşur ve ciltte kızarıklıklar ve kaşıntılar meydana gelir. Cilt dış etkenlerden daha çabuk etkilenerek çatlamalar da oluşur.

Senelerdir sıkıntısını çektiğiniz ve geçmeyen egzama yani dermatit gibi bir probleminiz varsa b3 vitamini tam size göre, b3 vitamini eksikliği egzamaya neden olduğunu biliyoruz. Egzamalı bölgeye b3 vitami ile birlikte b5 vitamini ve c vitamini kullanabilirsiniz. Özellikle yabancı forumlarca etkisinden çokça bahsediliyor. Yapmanız gereken her akşam egzamalı bölgeye uygulamak üzere bir tatlı kaşığı suya bir mercimek tanesi b3 vitamini, bir mercimek tanesi b5 vitamini, bir mercimek tanesi c vitamini yani L ascorbic acid ilave ederek bu karışımı egzamalı bölgeye sürmek. İki hafta içinde sonuçlarına çok şaşıracakısınız, en azından yabancı forumdakiler çok iddialı.

B3 Vitamini Sedef Hastalığına Çözüm


Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kronik olarak tekrarlanan ve sık rastlanılan bir cilt problemidir. Bu problem daha çok saç derisinde görülmekle beraber bir çok bölgede yaygın şekilde görülür. Derinin olduğu tüm bölgeleri tutabilir. Saçlı deride, tırnakta, elde, ayakta, gövdede, dizde, dirsekte kısaca bütün vücudu etkileyebilir. Stres, sedef hastalığını artıran faktörlerin başında gelmektedir.

Sedef hastalığı (tıp dilinde: psoriasis), bir tür multifaktöryel etiyolojili deri hastalığı. HLA-Cw6 doku uygunluk antijeni birçok türünde genetik yönü oluşturur. Bu nedenle bazı hastaların ailelerinde de hastalık görülebilmektedir. Bazı ilaçlar ve duygusal dalgalanmalar hastalığı ortaya çıkarabilir veya aktifleştirebilir.

Sedef yani psoriasis gibi bir cilt hastalığınız varsa b3 vitamini bu rahatsızlığa karşı oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Yapmanız gereken şey tıpkı egzamada olduğu gibi her akşam sedefli bölgeye, bir tatlı kaşığı suda, bir mercimek tanesi b3 vitamini, bir mercimek tanesi b5 vitamini, bir mercimek tanesi c vitamini yani L ascorbic acid, bir mercimek tanesi kükürt, bir mercimek tanesi çinko oksit çözerek bunu sedefe uygulamak. Özellikle kükürt, b3 vitamini ve çinko oksit sedefe oldukça faydalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...