18 Mayıs 2017 Perşembe

Cilt Bakımında Bitkilerin Faydaları


Cilt Bakımında Bitkilerin Faydaları
Mükemmel görünümlü bir cilt için cildinizi içeriden de beslemeniz şarttır. Bu yüzden diyet ve egzersizin en az uyguladığınız kozmetik ürünler kadar önemlidir. Bu yüzden beslenmenize ve sporunuza çok dikkat etmelisiniz.

Alternatif tıp olarak belirtilenbitkisel uygulamalarda en az kozmetik kadar etkili hatta çoğu zaman kozmetik ürünlerden daha etkili olduğunu söylemek de yarar var.  Sağlıklı bir ışıltıya kavuşabilmeniz için faydalı pek çok bitkiler mevcuttur. İşte bunlardan bazıları :

Doğal Cilt Bakımı  •  Aloe Vera : Aloe Vera, krem ya da jel yapısında olsun yanıklar, iltihaplar ve tahriş için oldukça yararlıdır. Cildi rahatlatırken aynı zamanda ağırlık yapmadan nemlendirir. Özellikle yağlı cilt için uygundur. Ayrıca, çatlamış deri için de oldukça faydalıdır.
  •  Kakao ve Shea Yağı : Kakao ve shea losyon, cilt kremleri, şampuan ve saç kremlerinde yer alan mükemmel Cilt için faydalı ürünlernemlendirici içeriklerdir. Saç ve cildinizi ipeksi yumuşaklığa kavuşturur ve yoğun nem kazandırır. Kakao ve shea yağını güneş yanıklarından çatlaklara kadar pek çok şey için faydalanabilirsiniz.
  • Avokado Yağı : Avokado yağı, avokadodan elde edilir. Avokadoyu buzdolabınızda bulundurabilir ya da doğal avokado yağı içeren ürünler temin edebilirsiniz. Avokado yağı, A, D ve E vitamini açısından zengindir. Avokado, diğer doğal ürünlerden çok daha iyi cildinize nüfuz eder. Cilde yumuşaklık kazandırırken ince çizgilere karşı bakım sağlar.
  • Jojoba Yağı : Jojoba yağı, pek çok şampuan ve besleyicide bulunmaktadır. Kendi vücudumuzun sebumunda yer alan vitamin, mineral ve proteinlere benzer vitamin ve proteinler içermektedir. Jojoba yağı, hücre yenilenmesini desteklerken aynı zamanda saçınızı ve cildinizi nemlendirir.
  •  Üzüm Tohumu : Yağı Üzüm tohumu yağını direk cildinize uygulayabilir ya da vitamin olarak kullanabilirsiniz. Üzüm tohumu yağı, vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Cilde yumuşaklık kazandırırken nemlendirir.
  • Macadamia Fındık : Yağı Macadamia yağı, özel bir nemlendiricidir. Cilde yoğun nem verir. Macadamia fındık yağı, cildimizin sebumunda cilt için faydalı ürünler önemli bir görevi olan palmitoleic asit içerir. Yaşlandıkça cildimiz bu asidi az üretmeye başlar. Macadamia fındığı haricinde hiçbir bitki bu asidi içermemektedir.
  •  Zeytinyağı : Zeytin yağı, mükemmel bir besleyici nemlendiricidir. Cildinizi ipeksi yumuşaklığa kavuşturur.
  • Nane Yağı : Nane yağı, mükemmel bir doğal iyileştiricidir. Cildinizi canlandırır ve pürüzsüzlük kazandırır. Aynı zamanda baş ağrıları ve kas ağrılarının giderilmesinde de oldukça faydalıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...