12 Mayıs 2017 Cuma

Cilt Bakımında Üç Altın Kural


Cilt Bakımında Üç Altın KuralCilt bakımı oldukça önemli bir konudur ve özen gösterilmesi gerekir. Çünkü cildimiz mevsimsel hava değişimlerinden, epilasyon yapılmasından, güneşin Uv ışınlarında fazlasıyla etkilenir ve yıpranır. Bunun üzerine cilt bakımını da atladığımız zaman ciltte kırışıklıklar, kurumalar hatta çatlaklar ve bir çok cilt problemi ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun için aşağıda pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için üç altın kuralı sizin için derledik.Pürüzsüz ve Sağlıklı Cilt için Yapılması Gerekenler

Güne başlarken yüzümüze ne gibi uygulamalar yapmalıyız ?


Sabahları yüzümü sadece suyla yıkamalı, sonrasında günlük nemlendiricilerle ihtiyaç dahilinde gözaltı serumları kullanabilirsiniz. Ayrıca epilasyon sonrası doğal yağlar ile cildi beslemeniz yararınıza olacaktır.

Yüzümüz ve vücudumuz için hangi ürünleri tercih etmeliyiz ?


Yüzümüz için genellikle  maskeler ve peeling uygulamaları cildi onarmada önemli yöntemlerdir. Özellikle kimyasal peeling uygulamarı  cildinizi soyarak yenilediği için çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Hafif çaplı peeling uygulamaları olarak glikolik, laktik, salisilik ve l-ascorbic asit gibi günlük kullanımlarda tonik, makjaj temizleme gibi işlemler için uygundur. Tca gibi saf asit formuna sahip ve cilt soymaya yarayan asitlerde cildinizde lekeleri ve yara, jilet izlerini geçirmede kullanılan diğer bir asit grubudur.

TCA cildin tabakalar halinde soyulmasını sağlayarak yeni deri oluşumuyla deriyi yenileyen bir peeling uygulaması iken, hafif kategoride olan asitler orta vadeli cildi canladıran etkilere sahiptir ve etkileri çok başarılıdır.

Makyaj yaparken en çok neye dikkat etmeliyiz ?


Makyaj bazen bazı cilt problemlerini örtmek için aşırı kullanılmaktadır fakat bu son derece yanlıştır. Hem cilt problemini  bu sayede ertelemiş hem de cildiniz aşırı makyaj ile tekrardan yıpratmış olursunuz. Makyajın günlük temizliği ve yarattığı olumsuz etkilerin aza indirilmesi açısından ne kadar ciltten temizlendiği çok önemlidir. Ancak bunun kadar önemli olan başka bir durum ise nasıl temizlendiğidir. Özellikle makyaj temizlemede doğal yağların kullanımına özen gösterilmeli hem kaliteli temizlik hemde cildin nemlendirilmesi açısından yağ bazlı makyaj temizleyiciler kullanılmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...