15 Mayıs 2017 Pazartesi

Cilt Gözenekleri


Cilt gözenekleri


Cilt gözeneklerinin cilt dengesinin sağlanması açısından hiçte yabana atılmayacak bir durumdur. Özellikle ter ve sebum akışının sağlıklı gerçekleşmesi gözeneklerin yapısına bağlı olarak gelişmekte ve cilt sağlığında rol oymaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasının veya büyük olmasının ana nedeni genetiktir. Ancak kötü cilt bakımı ve güneşin UV ışınlarından fazla etkilenme, sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemleri de buna sebep olabilmektedir.

Cildin en üst katmanında biriken ölü cilt hücreleri düzenli olarak temizlenmediğin de gözenekler daha büyük görünebilir. Düzenli olarak cildi temizlemek siyah nokta ve akne oluşumunu da engelleyecektir. Yaşlandıkça, cilde esnekliğini veren elastin ve kolajen liflerinde azalma başladığı için daha çok cilt problemi ile karşı karşıya kalırız. Bu süreçte cilt sarkar, rengi solar ve gözenekler büyür. Tabii bu bugünden yarına kısa bir zaman da değil uzun soluklu bir süreçle meydana gelir.Erken dönemde cilt bakım rutini oluşturmak cildin dayanıklılığını arttırarak bu süreci öteleyebilir.Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırmak İçin Tonik


Bir çok cilt probleminde olduğu gibi genişleyen cilt gözeneklerininde sağlıklı bir şekilde sıkılaştırılmasını sağlayan basit uygulamalar ve cilt bakım maskeleri cilt bakım tonikleri mevcuttur. Özellikle lavanta suyu, Glikolik asit, Laktik asit ve B3 Vitamini gibi mineral ve vitaminler içeriği yüksek uygulamalar olarak her birini kendi başına uygulayabileceğiniz gibi bunların belirli oranlarda karıştırılarak tonik halinde kullanılabilir.

www.doakozmetik.com sitesinden edinebileceğiniz bu maddelerle, cilt bakım toniğini ise şöyle hazırlayabilirsiniz.

Gözenek  Sıkıştırmaya Kesin Çözüm

Malzemeler:125 cc Lavanta suyu , %25’lik Glikolik asit (20 cc) , % 25 Laktik asit ( 20 cc)  ve B3 Niyasinamide ( 10 gr)

Bahsi geçen maddeleri Lavanta suyunun içinde iyice homojenize olana kadar bir kaç dakika karıştırdıktan sonra her gece uygulayabileceğiniz bir tonik hazırlayabilirsiniz. Gece yüzünüze püskürttüğünüz toniği pamuk yardımı ile yayarak, kurumasını bekledikten sonra sabaha kadar yüzünüzde kalmasını sağlayıp ardında yıkamak yeterli bir uygulama olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...