18 Mayıs 2017 Perşembe

Cilt Kuruluğu Nasıl Anlaşılır


Cilt Kuruluğu Nasıl Anlaşılır ?
Cilt kuruluğu cildin nemini ve yağını gidermesi olarak kabaca tanımlayabiliriz. Cilt kuruluğu genellikle hastalarda;

  • Deride gerginlik ve rahatsızlık hissi yaratır
  • Bazen pullanmalar yaratır
  • Beyaz küçük unlu bir görünüm yaratır
  • Bazende kızarıklık ve kabuklanma olabilir.Hastalarda kaşınma hissi, gerginlik hissi gözlemlenebilir ve genellikle bir nemlendirici sürme ihtiyacı hissedilir.

Cilt Kuruluğu Tedavisi


Cilt kuruluğu bazen egzama görüntüsü bile verebilir hatta egzamalara yol açabilir. Çok aşırı kabuklu ve kuru görünüm, sedef görüntüsü oluşturabilir. O yüzden hastalar bu tür hastalıklardan şüphelenip doktora başvurabilirler. Bazen de çok yaygın kaşıntı gözlemlenir, hastalar içten gelen bir kaşıntı mı diye düşünebilirler.

Shea Butter ile cilt Kuruluğunu Önleme

Kuru ciltlerin en temelde yaşadığı problem cildin nem dengesinin gerçekleştirilememesidir. sebum üretiminin yetersiz kalması cilt gözeneklerinin kurumasına yol açarken, yaşanan kurulukta buna bağlı olarak ortaya çıkar. cilt kuruluğunun giderilmesi noktasında en etkili bitkisel uygulama ise bilinen en iyi cilt nemlendiricisi olan Shea butter yağı ile tedavi edilebilir.

içerdiği yoğun E Vitamini sayesinde cildin nem ihtiyacı karşılanırken, dış etkenlere karşı koruma sağlaması shea butteri kendine has bir yağ haline getirmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...