16 Mayıs 2017 Salı

Cilt Lekeleri İçin Peeling


Cilt Lekeleri İçin Peeling
Özellikle ergenlik döneminde salgılanan hormonlar sebebi ile dönemdeki herkesin yüzünde sivilce, siyah nokta ve benzeri lekeler oluşmaktadır. Ayrıca yaz aylarında güneş altında fazla kalınması sonucu güneşin UV ışınları ciltte lekelenmeler neden olabilmektedir. Bu lekeleri geçici bir süre yok etmek için bir çok farklı krem vb. ürün bulunuyor ancak tam sonuç alınması için etkili tedavi yöntemlerinden biri de kimyasal peelingtir.

Kimyasal PeelingGüneş ışınlarının yoğun etkisi ile cildinizde lekeler oluşmaktadır. Sivilceler, hamilelik, ucuz ve kalitesiz kozmetik ürünler vs. kullanmak cildinizde leke oluşmasını sağlamaktadır. Her türlü problem çözümü için doğru yöntemler mevcuttur. Bazı durumlarda sadece doğadan yararlanarak yapılacak olan doğal peeling yöntemleri sorunu çözebilir. Çilek, bal, süt, limon, elma sirkesi gibi ürünler ile hazırlanan peelingler ufak çaplı sorunlarınızı  çözebilmektedir. Fakat leke oluşumu fazlasıyla artmış ve deriye iyice nüfuz etmiş ise kimyasal peeling daha etkili bir çözüm olacaktır.

Ayrıca cilde herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. (tahriş, kızarıklık vb.) Ancak kullanacağınız ürünleri de cildiniz yapısına göre tercih etmelisiniz. Belirli periyotlarla uygulanacak olan Kimyasal Peeling ile ciltte yeniden canlanma ve hareketlenme başlayacaktır. Yüzünüzdeki bazı lekeler gerçekten çok zor temizlenmektedir. Zorlu lekelerden kurtulmak adına derinin bir seviye temizlenmesi gerekmektedir. Bu yöntemde amaç derinizin katmanlar halinde soyulup yenşlenmesini  ve bu sayede lekelerden kurtulmasını sağlamaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...