16 Mayıs 2017 Salı

Cilt Lekelesi İçin Maske


Cilt LekesiGerek gündelik yaşamın zorunlulukları gerekse de iş hayatını getirdiği zorluklar cilt bakımımızı aksatmamıza neden olur. Bu durumda bazı cilt problemlerini beraberinde getirmektedir: sivilceler strese bağlı artabilir, yaz aylarında açık alanda çalışanlar güneş lekeleri olabilir, cilt fazlasıyla kuruyabilir veya yıpranabilir. Bu gibi durumlar ciltte çatlaklara ve kırışıklıklara hatta kilo sebebi ile sarkmalara neden olabilir. Diğer yandan  kimi hastaların bu rahatsızlıklarını dikkate almamaları nedeniyle de ilerleyen zamanlarda deri üzerinde kalıcı lekeler haline gelebilmektedir.

Hâlbuki bu tip deri hastalıkları erken ve doğru müdahale ile kolaylıkla yok edilebilmekte, gerek kimyasal peeling, gerekse jel ve kremler ile gerekse de farklı ilaç tedavileri ile sorunsuz olarak hastaların kurtulabilmeleri sağlanabilmektedir. Ayrıca gerektiği zaman mezoterapi -özellikle kırışıklıklarda etkilidir- lazer tedavisi de erken müdahalede daha kolay olmaktadır. Cilt lekeleri özellikle güneşin zararlı ışın ve ışıklarına fazla süre ve miktarda maruz kalanlarda görülebilmektedir. Bunun yanı sıra genetik olarak var olduğu düşünülen çil olarak da bilinen cilt lekelerinden kurtulmanın en etkili yöntemi ise kimyasal peeling olarak da gösterilmektedir.Cilt Lekesi Tedavisinde Yöntemler

Cilt lekelerinden kurtulmak zor değildir. Güzel bir cilde sahip olmak sizinde hakkınız. Üstelik cilt lekelerinden kurtulmanın yöntemi oldukça ekonomiktir. Peki cilt lekelerinden nasıl kurtulacaksınız ?

Yüzümüzde güneş, hamilelik, sivilce ve yaşlanma gibi faktörlerden dolayı kahverengi, siyah ve kırmızımsı lekeler ve izler oluşur. Bu iz ve cilt lekelerinden kurtulmak için insanlar son 50 yıldır kimyasal peeling yaptırıyorlar. Özellikle Avrupa'da çokça popüler olan bu yöntem Türkiye'de pek bilinmemektedir.

Cilt Lekesine Kimyasal Peeling


Cilt lekeleri cildin üstündeki deride yer alan izlerdir. Dolayısıyla cildin üst tabakasının asitlerle soyulması işlemine kimyasal peeling denmektedir. Kimyasal peeling ile cilt katmalar halinde soyularak yenilenmektedir ve bu sayede 5-6 seans ile cilt lekelerinden kurtulmak hedeflenir.

Kimyasal Peeling Ciltteki Lekeyi Nasıl Geçirir


Cildin kimyasal peeling asitleriyle soyulması sonrasında cilt kendini yeniler, ölü derinin atılması diğer peeling ve lazer yöntemlerine kıyasla daha etkilidir. Ölü deri ciltteki lekeler, çiller vb. sorunlarla birlikte soyulur, alttan yepyeni ve taze bir cilt çıkar. Bu uygulama bir çok kişiyi rahatlığa kavuşturmuş ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmasını sağlamıştır.

Cilt Lekesine Kimyasal Peeling Uygulanması


Cilt lekelerini geçirmek için en çok TCA (trikloroasetik asit) isimli kimyasal peeling asidi kullanılır. Genellikle %15 oranında asitle cilt lekeleri, çiller, doğum lekeleri gibi ciltteki kahverengi, siyah veya kırmızıya yakın lekeler giderilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...