18 Mayıs 2017 Perşembe

Cilt sağlığına İyi Gelen Gıdalar


Cilt sağlığına İyi Gelen Gıdalar

Kuru Ciltler İçin


 Beslenme programınıza yağ eklemeyi unutmamalısınız.”Ceviz, yağlı balık, üretim çiftliği ürünü olmana somon balığı, keten tohumlu yemek gibi yiyecekler cilt hücrelerinize nemi içeriden kazandırır”.
Kaçınmanız gerekenler , kafeindir. Alkollü içkiler gibi kafein de idrar söktürücüdür.

Kızarık Ciltler İçin


Silika yönünden zengin salatalığı tüketmeye çalışın. “Ayurveda, vücudu içeriden serinleten ve iltihabı azaltan yiyecekler yenmesi gerektiğini savunur. Salatalık bunun için ideal. Aynı şekilde, yaraların iyileşmesi için gerekli çinko yönünden zengin besinler de öyle”. Bademde, nohutta ve kabuklu deniz ürünlerinde çinko bolca bulunur..

Kaçınmanız gerekenler ,  cildi kurutan alkolden, baharatlı yiyeceklerden ve yüksek oranda kafeinli içeceklerden.

Yağlı ve Akneli Ciltler İçin


Beslenme programınıza probiyotik maddeler ekleyin. “Probiyotik vücuda iltihapla savaşacak sağlıklı bakteriler kazandırır ve sivilceyi azaltır” . A vitamini ve çinko yönünden zengin besinler de gözenekleri tıkayan yağ üretimini ve pürüzlenmeyi en aza indirir.


Kuru Ciltler İçin Salatalık


Salatalık gibi bol su içeren yiyecekler yiyecekler, cilt yüzeyindeki kuruluğun azalmasına yol açabilir. Yoğun su içeren yiyecekler hücrelere tek başına sudan daha iyi nüfuz eder. Ayrıca, cilt hücrelerini şişiren ve ince çizgilerin azalmasına yardım eden hücre zarının güçlenmesini destekler.

Kahvenin Zararları !

Kafeinin vücuttaki asit oranını arttırdığını ve sivilceleri azdırdığı gözlemleniyor. “Günde bir fincan tamam, ama ben yine de tamamen bırakıp yerba mate’ye (Paraguay çayı) veya yeşil çaya geçmenizi öneririm. Yeşil çayın küçük enerji dopingi etkisi gibi pek çok yararı vardır.”


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...