10 Mayıs 2017 Çarşamba

Ciltteki Yanık Lekeleri Temizlemek


Cilt Yanığı Tedavi Tca Peeling


Yanık lekeleri tedavisinde ; yanığın türü tedaviyi belirlemektedir. Ancak bundan daha önemli olan husus ise yanık izleri ve lekelerine dönüşmeden önce yanığa doğru tedavi yöntemi uygulamak ve müdahalelerde bulunmaktır. Bu sayede  sorunu daha da kalıcılaştıran sıkıntılara sebep olmadan sorunun çözümü ve  tedavi sürecinde ciddi anlamda aşamalar kaydedilir.
Yanık  Tedavisi


Yanık tedavisi ciltte yanığın tamamen iyileşmesi ile sağlanır eğer yanık tamamen iyileşirse ve iz kalırsa yanık izi geçirmek için tedavi uygulanabilir. Yanık tedavisi süresince hasarlı doku hücrelerinin kendini yenileyebilmesi ve gerek kolajen üretiminin gerekse de liflerin kuvvetlenebilmesi için özellikle E ve B vitaminlerinin saf formlarının kullanılması tedavi süresince uygulanabilecek en iyi yöntemdir. Ayrıca bu ürünler bir sonraki yanık izlerinin oluşumunu da engelleyecek yararlar sağlayacaktır. E ve B vitaminlerinin özellikle onarıcı yönü, yanık yarasında olduğu gibi birçok dermatolojik yara sürecindede güçlü birer tedavi edici olarak tıp çevrelerincede önerilmektedir.

Cilt Yanığı İzi Tedavi Yöntemleri


Yanık tedavisin ardından cildin iyileşme süreci tamamlandığında, birçok tedavi yöntemi ile iz ve lekelerden kurtulmak mümkündür. Bu yöntemler arasında lazer tedavisi güvenilir ve uzman eller tarafından yapılmadığı taktirde bir çok cilt probleminin de önünü açmaktadır.

Lazer uygulamalarının dışında Mikro Dermabrazyon uygulaması olarak bilinen ve  kontrollü olarak derinin üst tabakasının zımparalanması işlemide alternatif bir uygulamadır. Cilt yüzeyindeki engebeler ve izler yumuşatılarak cilde daha düzgün bir görünüm kazandırılır, ayrıca lekelerden de kurtulmak bu işlem ile mümkündür, ancak lazer uygulamalarında olduğu gibi bu yöntemde seans sürelerinin çokluğu ve lokal anestezi gerektirdiği için zahmetli bir uygulama olarak gözükür ve insanlar çok tercih etmezler.

Bu yöntemlerin dışında hem daha ekonomik hemde kişinin kendi başına evde gerçekleştireceği bir tedavi yöntemi olarak Kimyasal peeling uygulamalarından olan TCA tedavisi ile yanık iz ve lekelerini ciltten silmek kolaydır.

TCA Peeling Nedir ? Yanık izi ve lekelerine TCA Nasıl Uygulanır ?


TCA Bir asit türüdür. Laboratuvar ortamında hazırlanan bir asit olan TCA, Peeling ürünü olarak deiyonize suda çözelti haline getirilerek uygulandığı üst tabakadaki deriyi yakarak derinin kurumasını ve ardından katman katman soyulmasını sağlayan bir asit solüsyonu olarak kullanılır. Bu yöntemden sonra da yenilenen cildi korumak ve devamlı nemlendirmk gerekir. Bu sayede daha sağlıklı bir cilt yenilenmesi sağlanacaktır.

TCA (trikloroasetik asit) peeling uygulaması,  özellikle, cilt lekeleri, sivilce izleri, gözenekler, doğum izleri, faça izleri, jilet izleri, dikiş izleri, cilt kırışıklıkları giderilmekte hatta dövme bile silinebilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...