17 Mayıs 2017 Çarşamba

Dolgun Dudaklar İçin Küçük Öneriler


Dolgun Dudaklar İçin Küçük Öneriler


Doğal yollarla dolgun dudaklara ulaşmak aslında istenilen fakat çok da işe yaramayan bir durum. Yani siz ister dudak egzersizi yapın , ister dudaklarınıza maske uygulayın çok da sonuç alabileceğiniz bir değişim gözlemleyemezsiniz.
Dudaklar yüzünüzün belki de en dikkat çekici yeridir. Dudaklarınızın dolgunluğu yüzünüzde bir çok kusuru örtebilir ve sizi seksi , güzel bir kadın yapabilir.Eminim dudaklarınızın dolgunluğu , bakımlı seksi vücudunuz kadar makyajınızın da bir o kadar kusursuz olmasını istersiniz. Sizi ilk gören insanlar için ilgi çeken yerlerinizden biride dudaklarınız. İşte size bir kaç küçük ama önemli rütuşla dudaklarınızın böyle özel bir gecede ilk bakışta fark edilebilecek önerileri. Deneyin ve gözlerinizle görün.

Seksi Dudaklar  • İnce dudaklarda dış hatların üstünden geçin.
  • İri dudaklarınız varsa kalem kullanmayın.
  • Sarkık dudakları iç hatlardan geçerek daha güzel ve dolgun göstermeniz mümkün.
  • Bu yılın trendy dudak makyajı ıslak görünüm sağlayan rujlar, birde ıslak rujla ten renginiz birbirine uyum sağlıyorsa, çekiciliğinizi fark etmemek herhalde ruhsuz insanların işi olur.


Eğer dudaklarınız zamana yenilip eski dolgunluğunu kaybettiyse endişelenmenize lüzum yok. Çünkü günümüzde bununla ilgili önlem alıp, eski çekiciliğinizi kazanabilir veya daha da çekici görünebilirsiniz.

Dolgun dudaklara niçin güzeldir diye düşündünüz mü ? Ya da bir bayanın dolgun dudaklı olmasına neden önem verilir? Çünkü dolgun dudaklar bir anlamda gençliğin simgesi. Neden mi? Zamanla kadınlık hormonlarının üretimi azaldıkça kadınların vücudunda önemli değişimler olur.

Doğurganlığın azalması, cildin kuruması, saçların azalması ve dudakların incelmesi bu etkilerdendir. İşte bu nedenle belki de bilmeden kalın ve dolgun dudaklar hoşumuza gidiyor yani salt bir güzellik algısı değil aynı zamanda içten gelen bir dürtü.


Yabancı Dolgu Madde Enjeksiyonu


Kolajen ve hyalurinik asit dudaklara dolgun görünüm vermek için en sık kullanılan maddelerdir. Bunların uygulaması son derece basit ve kişi günlük hayatı sekteye uğramıyor. Ancak dezavantajları kalıcı bir çözüm sağlayamamaları. Çünkü en fazla 6 ay içinde dudaklar eski haline dönüyor.Yani belki de dolgun dudaklar için egzersiz uygulamak çok daha yararlı olacak kim bilir.


Kişinin Kendi Dokusuyla Operasyon


Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Bu dokularla hazırlanan doku kokteyli dudaklara enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor, işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Dolgun Dudaklar İçin Kesi Teknikleri


Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan çeşitli kesi teknikleriyle daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit girişimler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...