15 Mayıs 2017 Pazartesi

Dövme Silme

Dövme sildirme işlemleri özellikle genç yaşlarda yaptırılan dövmelerden kurtulmak istenmesi ile artmaktadır ve dövme silme işleminde bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler arasında lazer tedavisi ve kimyasal peeling yöntemleri en popüler olanıdır. Özellikle son yıllarda dövmesini sildirmek isteyen insanlar bu dövme sildirme işlemlerine yüksek meblalar vererek dövme sildirmeye çalışmaktadırlar. Diğer yandan evde dövmelerinizden kurtulabilmeniz için uygulayabileceğiniz yöntemlerde mevcuttur. Bende bu yazıda size evde ekonomik olarak dövme silme metodundan bahseden bir yazı alıntılıyorum tibbitedavi.com sitesinden.
Dövme Sildirme


Dövmeler yapıldıktan sonra eğer sildirmeye karar verirseniz yaptığınız hatanın farkına varmışsınızdır demektir. Çünkü 200 liraya yaptırdığınız bir dövmeyi silmek için sizden 10 katı fiyat istenecek ikibin lira harcamak zorunda kalacaksınız. Peki bu nasıl yapılır, işte bu yazımda size dövme nasıl silinir, dövme silfirme fiyatları konusunda bilgiler vereceğim. Çünkü hepiniz dövme sildirmenin kaç lira olduğunu merak ediyorsunuz.

Dövme Nasıl Silinir


Dövme sildirmek için en çok kullanılan metodlar lazerle dövme sildirme (Q- switched Nd:YAG ve picosure lazer), dermabrazyon, kimyasal peeling ve cerrahi operasyondur. Uygulanan bütün yöntemlerdeki mantık deri altındaki dövme boyasının vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Bunların içinden en çok kullanılan yöntemler lazerle dövme sildirme ve kimyasal peelingle dövme sildirmedir.
Dövme Sildirme Fiyatları

Dövme sildirmek için kullanılan yönteme ve dövmenin boyutuna göre fiyatlar çok değişiklik göstermektedir. Örneğin lazerle dövme sildirme fiyatı yaklaşık olarak bir avuç içi ebatında dövme için 1000 tl ile 1500 tl arasında değişir. Eğer dövme daha büyükse muhtemelen 2000 lira ile 4000 lira arasında bir fiyatla dövmenizi sildirmeniz mümkün.

Evde Dövme Silme


Eğer bu fiyatları karşılayamıyorsanız, evde dövme silebilirsiniz. Tabi bu evde dövme silme için sıcak hamur basma, domates duyu sürme, tuz basma, zımpara yapma gibi şeylerden uzak durmanız gerektiğini söyleyeyim. Yapacağınız bu ilkel yöntemlerle cildinizde hasar bırakabilirsiniz. Bu uygulamalardan uzak durun, evde dövme silmek için en ideal yöntem tca kimyasal peeling ile dövme simdir.Bir çok insan tarafından kullanılan bu yöntem ile 50 lira ile 100 lira arasında bir fiyata dövmenizi sildirebilirsiniz. Aynı metodu kaş dövmesi içinde yapabilirsiniz.
Dövme sildirme fiyatları ve dövme nasıl silinir ile ilgili yazdıklarım burada bitiyor. Özellikle evde dövmesini silmek isteyenler, dövme silme yazıma muhakkak baksınlar.

Sorularınızı yorumlar aracılığıyla sorabilirsiniz. Yazımı sosyal medyada paylaşırsanız sevinirim.
Kaynak: http://www.tibbitedavi.com/2015/08/dovme-sildirme-fiyatlar.htmlHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...