9 Mayıs 2017 Salı

El Bakımının Önemi

Ellerimiz, yaşamımızın %90’ın da bize kolaylık sağlamaktadır. Tabi bize bu yardımı yaparken de bir o kadar yıpranmaktadır. Bu sebepten kaynaklı ellerimizin bakımını geciktirmemeli ve onları çok yormamalıyız. Çünkü ilerleyen zamanlarda önceden yaptığımız ihmallerin acısını ağır bir şekilde çekebilirsiniz. Elleriniz ile yaptığınız yıpratıcı işlerde korumanız yeterli değildir. Ellerinize ayrıca evde el bakımı yapmalısınız.

El Bakımı için ÖnerilerEl Neden Yıpranır


Ellerimizin yıpranması için en önemli sebep  onları çok yormanızdır. Örneğin çok sıcak suda yıkayıp mikroplardan temizlenmesini amaçlarken ellerinizi yıpratırsınız. Bunu gözle göremezsiniz ancak bu tarz yanlış davranışlara devam ederseniz bir süre sonra elleriniz çatlayabilir ve  kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Ayrıca görüntü açısından hiç hoş olmayan şekiller ortaya çıkabilir.

Deterjan suyu gibi temizlik malzemelerinin eldiven takmadan kullanmamak gerekir.Çünkü gözeneklerin kapanmasına sebep olur ayrıca kimyasallar elinizi yıpratır. Bu da elinizin erken yaşlanmasına sebep olur.

El Bakımı Nasıl Yapılmalı


El bakımının yaparken doğru kremi seçmelisiniz. Örneğin bazıları bakım yaparken bazıları da yaralarınızın iyileşmesine ya da el üstü kirliliklerin temizlenmesini sağlar.

Bu sebeple yanlış el kremi almanız size herhangi bir kar sağlamayacaktır. Ayrıca evinizde kendiniz de el bakım yapmalısınız. Elinizi temiz tutmalı, ellerinizle  yorucu işler yapmamalısınız. Örneğin ellerinizi günde bir kere az miktarda limon suyuyla yıkamanız el sağlığınız için yararlıdır.

Ayrıca  az miktarda zeytin yağıyla pamuk yardımıyla ellerinize masaj yaparsanız uzun süre genç kalmasını sağlarsınız. Her zaman ellerinizi nemlendirmeniz gerektiğini unutmayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...