12 Mayıs 2017 Cuma

Erkekler İçin Tüy Dökücü

Yüksek asit içerikli (sodium thioglycolate or calcium thioglycolate) gibi kimyasal maddeleri içeren kremlerin cilt üzerine sürülmesiyle bu asid içerikli maddeler kıl yapısında bulunan proteini parçalayarak kılın deri üzerinde kalan kısmını eritirler. Bu maddelerin kıl köküne yani kıl foleküllerine zararlı bir etkisi bulunmamaktadır.

Kıl-dökücü kremler etkileri 5-10 dk içinde başlar ve kişiden kişiye değişmek üzere günler veya haftalar sürerek istenmeyen tüylerden kurtulmuş olursunuz. Ağız, burun, göz, genital bölge gibi hassas dokulara yakın bölgeler de özellikle kimyasal içerikli tüy dökücüler kesinlikle kullanılmamalıdır.  Hassas cilt yapısına sahip, egzamatöz yada alerjik cilt sorunları olanların dikkatli kullanması önerilmektedir.
Erkekler için En İyi Tüy Dökücü Önerileri


Kaba kalın ve koyu renk kıllar kimyasal depilatörlere daha dirençlidirler. Kıl-dökücüleri sıcak bir banyodan sonra cildin temiz ,kılların daha yumuşak olduğu zaman kullanmak daha uygudur. Depilatörleri zedelenmiş yara ve yanık deri üzerine asla uygulanmamalıdır. Depilasyon sonrası bir kaç gün güneş banyosu yapmayın ve  güneş kremi kullanmadan güneşe çıkılmamalıdır aksi takdirde cildinizde tahrişlere neden olabilir.

Kıl-dökücü krem kullanırken cimrilik yapmayın kremi bol bol sürün. Depilasyondan sonra aynı bölgede ikinci bir depilatör kullanmak için en az 1 ay beklemeniz uygun olacaktır.  Depilatörün uygulandığı bölgede cildin tekrar kendini yenilemesi 1 aylık bir süre gereklidir. Ayrıca cildinizin bu süre zarfında tahriş olmamasını da sağlamış olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...