16 Mayıs 2017 Salı

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?


Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?Meme büyütme ameliyatları hastanede yapılan yaklaşık 2 saat süren ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda hasta ile daha önce yapılan görüşmede verilen ortak karar hastanın anatomik ihtiyacına göre koltuk altından, mem başı etrafından veya meme alt katlantısından yapılan yaklaşık 3-4 cmlik bazen 5 cm çıkılan kesilerle giriplip meme dokusunun altına veya kast dokusunun altına slikon meme protezlerinin yerleştirilmesi şeklinde yapılır.

Bu ameliyatlarda hastanın vücudunun ölçüleriyle birlikte, dokunun uyumuyla birlikte hangi tür protezi kullanacağını nereye ne şekilde koyulacağı daha önceden planlanmıştır ve bu plana uygun bir şekilde ameliyat gerçekleştirilir.

Göğüs büyütme ameliyatlarından sonra hastaların dikiş yerleri yaklaşık 10-15 gün içerisinde iyileşiyor. Yalnız ameliyattan sonra sporcu sütyeni denilen altı telli olmayan destekleyici sütyenler vardır 3 ay süreyle bunların giyilmesi tercih edilir. Hastalar 1-2 ay kadar denize girmemelidir.

Ancak bu cerrahi işlemin dışında son dönem artan bir uygulama olarak doğal yollarla göğüs büyütme yönteminide gözardı etmemek gerekir. Bu için aşağıda yaptığım alıntı, iyi bir fikir verebilir.
Meme Büyüten Masaj


Düzenli yapılan meme masajı göğüs boyunu büyütmek için en ucuz ve acısız yöntemdir. Göğüs büyüten masaja başladığınızda masajı günlük anlatacağımız biçimlerde düzenli yapmanız sizin avantajınızadır. Göğüs büyütme masajını size iki aşamalı olarak anlatacağız ilki akşam masajı ikincisi sabah masajı. Akşam ve sabah masajları arasındaki fark akşam masajını göğüs büyüten yağlar ve göğüs büyütücü bitkilerle hazırlayacağınız göğüs büyütücü kremi kullanacaksınız, sabah masajı ise bu kremle olmayacak çünkü hazırladığınız krem kötü kokulu bir krem ve gündüz bu kremle dolaşamazsınız.

Ayrıca masajımız koltukaltı ve göğüs masajları olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Göğüsleri bağlayan lif bağlar koltuk altından başladığı için bu bölgelere yapılan masajlar da göğüs büyütmede etkilidirler.

Göğüs Büyüten Akşam Masajı


Evvela yağlardan ve otlardan hazırladığınız göğüs büyütücü kremi hafif hareketlerle her iki göğsünüze uygulayın. Yağlı kremin içeriğindeki otlar ve yağların kendisi göğüslerinize hafif bir dolgunluk verecektir, yağın yapısı gereği karıncalanmalar yaşayacaksınız normaldir.

Koltuk Altı Masajı


Yağı yedirdikten sonra koltuk altı masajıyla başlıyorsunuz. Kollarınız kapalıyken sol memenizin yanındaki sol koltuk altınıza sağ elinizi koyun ve baş parmak yardımıyla koltuk altınız ve göğsünüzün başladığı yerde bastırarak dairesel hareketler çizin, bu hareketi 1 dakika boyunca uygulayın. Sonra koltuk altınızda kalan dört parmağınızla ileri geri hareketler yapın, bu hareketleri de 1 dakika boyunca uygulayın.

Aynı işlemi bu sefer sağ memenize sol eninizle uygulayın. her iki memenize işlemi uyguladıktan sonra kollar havada olan masajı uygulayacaksınız.

Kollarınız kapalı masajdan sonra, sol kolunuzu havaya kaldırın ve sağ elinizi koltuk altı ve sol memenize ortalayın, dairesel hareketler çizerek memelerinizi bir dakika ovun. Aynı işlemi sağ kolunuz havada sol elinizle sağ memenize uygulayın ve bir dakika boyunca memeniz ve koltuk altınızın bulunduğu bölgeyi dairesel hareketlerle ovun.

Meme Masajı


Toplam 4 dakika süren koltuk altı masajlarından sonra elinize bir miktar daha hazırladığınız göğüs büyütücü kremden alın ve sol memenize hafif hareketlerle uygulayın. Elinizi açın ve parmak uçlarınızla memelerinizi kavrayın bir dakika boyunca memelerinizin çeşitli noktalarını bu şekilde sıkıp bırakın. Ellerinizi göğsünüzde rastgele gezdirerek 1 dakika boyunca çeşitli noktalarda sıkıp bırakma işlemi yaptıktan sonra, bir diğer aşamaya geçeceksiniz. Bu aşamada sağ el avucunuzu sol göğsünüzün üzerine koyun ve saat yönünde elinizi memeleriniz üzerinde 1 dakika boyunca hafif sıkma hareketi yaparak gezdirin . Aynı işlemi sol elinizle sağ memenize de uygulayacaksınız.

Yukarıdaki uygulamadan sonra Sol elinizle sol memenizi sıkıca tutun ve sağ elinizle memeleriniz üzerinde 1 dakika boyunca bu sefer saat yönünün tersine dairesel hareketler yapın. . Aynı işlemi diğer memenize de yapmanız gerekiyor, yani sağ elinizle sağ memenizi sıkıca tutup sol elinizle memelerinizin üzerinde saat yönünün tersine dairesel hareketler yapmanız gerekiyor.

Bu işlemleri sınrasıyla sol ve sağ memelerinize uyguladıktan sonra. Göğüs büyüten akşam masajının son aşamasına geçmeniz gerekiyor. Bu aşamada her bir elinizle bir memenizi tutarak bir dakika boyunca memenizi aşağı yukarı hareket ettirin.

Bu işlemi bitirdikten sonra her bir elinizle bir memenizi sıkıca kavrayarak memelerinizi 1 dakika boyunca sağa sola hareket ettiriniz.. Bu son aşamadan sonra akşam göğüs büyütme masajınız sona ermiş olacak. Toplam 10 dakika da göğüs masajı yaptığınızda ortalama koltuk altı masajıyla birlikte 15 dakika boyunca Gece göğüs büyütme masajı uygulamış olacaksınız.

Gece göğüs büyütme masajını yaptıktan 5 dakika sonra ılık suyla duş alabilirsiniz.

Göğüs Büyüten Sabah Masajı


Gece masajını hazırladığınız göğüs büyütücü kreminizle yaptıktan sonra sabah masajı için krem kullanmayacaksınız. Bu masaj diğerine oranla daha kısa ve tamamlayıcı işlev görecek. İlk olarak Sol elinizle kavradığınız sol memenizin üzerine sağ elinizi koyun ve 1 dakika boyunca dairesel hareketler yapın . Aynı hareketi sağ elinizle sıkıca kavradığınız sağ memenizin üzerinde sol elinizle 1 dakika boyunca uygulayın.

Ellerinizle memelerinizi tutun sol el sol meme sağ el sağ meme memelerinizi 2 dakika boyunca birbirine birleştirip bırakın.

Sol memenizi sağ el üstte sol el altta olmak üzere kavrayın, sağ elle sola sol elle sağa doğru 1 dakika boyunca sıkıca itip bırakın. Aynı işlemi sağ memenizde sol el üstte sağ el altta olacak biçimde 1 dakika boyunca tekrarlayın. Sabah yapacağınız masaj toplamda 6 dakika olmak üzere bitiyor.

Göğüs büyütücü otlar ve göğüs büyütücü yağlarla yapacağınız göğüs büyütücü kremi akşamları kullanacaksınız, otlar için pek problem olmasa da yağların orjinallerini kullanmalısınız. Özellikle bitkisel yağların orjinallerini bulmak ülkemizde çok zor. Yağları almak için doa kozmetik sitesini kullanabilirsiniz. Yapacağınız göğüs büyütücü krem bir miktar kokabilir, bu kremi o yüzden akşam kullanacaksınız, akşam masajıyla. Sabah masajı daha kısa ve yağ kullanmanıza gerek yok. Bu işlemi 1 ay düzenli uygularsanız göğüslerinizde minimum 2 beden bir büyüme sağlayabilirsiniz.

KAYNAK: http://www.corekyagi.org/2014/07/gogus-buyutme-masaj.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...