15 Mayıs 2017 Pazartesi

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?


Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?
Göğüs küçültme ameliyatları sadece estetik ameliyatlar değildir. Hastanın gerçekten hayat kalitesini arttıran ameliyatlardır. Hastalar doktora başvurduğunda omuz bölgelerinde çukurluk, göğüs altında pişik, mantar oluşması, ciddi sırt ağrısı şikayetiyle genellikle başvururlar. Daha sonra yapılan estetik operasyonlar ile göğüsler hem küçülmüş hem de herhangi bir sorun veya yukarıdaki şikayetler kalmamış olur.
Göğüs Ameliyatı


Bir grup hastada daha çok devasal büyüklükte olmayıp daha estetik gözükmek, t-shirtlerini daha rahat giyebilmek için doktorlara başvururlar.Bu ameliyatlar yapılmadan önce doktor tam teşekküllü bir tahlil yapar ve herhangi bir sorun olup olmadığına veya ameliyat için uygun olup olmadığınıza da bakar.

Hastalara ameliyatı yaparken meme başının etrafındaki yuvarlak bir dikiş izi ve oradan meme altına doğru uzanan dik bir dikiş izi bırakılır bu ameliyattan sonra bazen ters t şeklinde izlerle birlikte yapılır ama genellikle hastalar ameliyattan sonra sağlanılan konfor sebebiyle dikiş izinden pek şikayetçi olmazlar.

Göğüs küçültme ameliyarından sonra dikişlerin iyileşmesi yaklaşık 10-15 gün kadar sürer ve kontrollü bir şekilde dikişler alınır. Bu süreçte hastanın enfeksiyon veya herhangi bir hastalık kapmaması için ilaç tedavisi ve antibiyotik desteği sağlanır. Hastalar 1-2 ay süreyle çok ağır bir şey kaldırmamalı bunun dışında bu ameliyatlardan sonra tıpkı göğüs büyütme ameliyatları gibi destekleyici, sporcu sütyenin yaklaşık 3 ay kadar bir süreyle takılması gereklidir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...