9 Mayıs 2017 Salı

Göğüsteki Sivilce İzi ve Lekeleri


Göğüsteki Sivilce İzi ve Lekeleri


Göğüs bölgemiz yüzümüzden sonra en çok sivilce çıkan bölgelerden birisidir. Göğüs bölgesindeki sivilceler geç iyileşir ayrıca leke ve iz bırakmaya yatkındır. Göğüste oldukça kırmızımsı sivilceler çıkar, çıkan bu sivilceler genellikle iz ve leke oluşumu ile son bulur. İşte bu yazımda size bu göğüs sivilcelerinden sonra kalan iz ve lekelerden kurtulma yöntemini açıklayacağım.Göğüs Bölgesindeki Sivilce Lekesi ve İzleri Gidermek


Göğsünüzde çıkan akne yani sivilcelerden geriye kalan izleri gidermek doğru yöntemler kullanılarak çok kolay. Bu izler ve lekelerden kimyasal peeling metoduyla kurtulabilirsiniz. Kimyasal peeling asitlerini bu iz ve lekelerin üzerine sürerek bölgedeki derinin yenilenmesini sağlıyor, göğüsteki deri kendisini yeniledikçe iz veya lekeler ortadan kalkıyor.

Göğüs Sivilce İz ve Lekelerinin Tedavisi


Göğüsteki izler ve lekeler için kimyasal peelingi güzellik merkezlerinde doktorlara yaptırabilirsiniz. İşlem izlerin ve lekelerin derinliği ile alanın büyüklüğüne göre değişik fiyatlarla uygulanır. Genellikle seans başına 100 lira ile 300 lira arasında bir fiyat istenir. Aynı işlemi TCA kimyasal peeling asiti alarak evde kendiniz de yapabilirsiniz. Kimyasal peeling asidini göğüs bölgesindeki sivilce izlerinin üzerine sürüp 3 dakika sonra yıkamanız lekeleri geçirmek için yeterli olacaktır. Bu seansları periyotlar halinde yapmalısınız.

Göğüsteki Sivilce İzleri İçin Kimyasal Peeling Uygulaması


Kimyasal peeling veya asit deyince genellikle insanları gözleri korkuyor ama korkulacak bir şey yok, cildin üstündeki ölü deriyi soymaya yarayan asitler bunlar, uygulama sırasında üst deriyi soyuyor  ve cilt yenilenmesi sağlayarak lekelerden kurtulmanızı sağlıyor. TCA asit olarak göğüs bölgesinde %40 asit kullanılmasını öneriyorum hem kısa sürede çözüm sağlıyor hem de daha etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için;göğsünüzü kolonya ile silin ve 10 dakika kadar bekleyin. Sonra trikloroasetik asiti kulak çubuğu yardımıyla göğüsteki sivilce izleri veya lekelerinin üzerine kenarları taşmayacak şekilde sürün. TCA’yı 3 sefer kat kat sürmeniz lazım ki iyice emsin, yani lekelere uyguladıktan sonra baştan bir kat daha geçin üzerinden, asiti sürmeye başladıktan sonra toplamda 3 dakika kadar cildinizde bekletin. Yani sürmeye başladıktan sonra 3 sefer uygulama süresi de dahil olmak üzere asit toplamda 3 dakika cildinizde beklesin. Sonra hemen ılık suyla duş alın ve bölgeyi bol su ile durulayın.

TCA Sonrası Bakım


Tca sürdükten sonra cildiniz beyazlaşabilir bu normaldir, korkmayın hatta ne kadar beyazlaşma varsa durum o  kadar iyi demektir. Çünkü cildinizde soyulma işlemi başlamış ve alttan cilt yenilenmesi harekete geçmiştir. Asiti sürdükten sonra daha önceden E ve b5 vitamini ile çinko oksitle bir merhem hazırlamanız lazım, bu merhemi hazırladıktan sonra asit uygulaması bittikten cildinizi yıkayıp kuruladıktan sonra cildinize sürebilirsiniz. Çinko oksitli (%40 çinko oksitli olanlar) pişik kremine e ve b5 vitamini ilave edip karışım hazırlıyorsunuz. TCA uygulaması bitince bunu sabah akşam göğsünüzde asit sürdüğünüz bölgeye sürüyorsunuz. Soyulma bittikten 3 gün sonra bu kremi kullanmayı da bırakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...