16 Mayıs 2017 Salı

Gözaltı Torbaları ve Gözaltı Morlukları


Gözaltı Torbaları ve Gözaltı MorluklarıKadınların en dikkat ettikleri şeylerden birisi şüphesiz ki gözaltı torba ve morluklarıdır ancak yüzümüze sürdüğümüz kremler ya da maskeler göz çevresindeki ince deri için uygun olamayabilir ve bundan kaynaklı kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Göz çevresini nemlendirirken de temizlerken de fazla yağlı olmayan, tahriş etmeyen ve anti alerjik özellikte olan bakım ürünleri tercih edilmelidir.Çok yağlı ve aşırı besleyici kremler bu nazik deride iyi etki bırakmazlar. Hatta gözaltı kremleri yerine serumlar kullanmak, hatta yağsız serumlar kullanmak çok daha iyi sonuçlar verir.

Gözaltı kremlerini kullanmaya ne kadar erken başlanırsa, o kadar iyidir. Kırışıklarınız, göz altı morluklarınız varsa AHA (glikolik asit, laktik asit) ve K vitaminli ya da bileşiminde östrojen bulunan kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremleri kullanırken ve göz altlarına sürerken çok dikkat edilmelidir. Kremi, parmak uçlarınızla yumuşak hareketler yaparak uygulayın. Göz makyajını temizlerken de aynı şekilde özen gösterin. Zorunlu olmadıkça suda erimeyen makyaj malzemeleri kullanmayın. Çünkü bunları ancak yağ bazlı ürünlerle çıkarabilirsiniz. Yağlı temizleyiciler ise göz çevresine zarar verir.

Göz Altı Torbaları  Nasıl GiderilirYorgun ve Şiş Gözler

Sabah kalktığınızda gözleriniz şişmişse, uykusuz kaldıysanız ya da sabah çok geç kalktıysanız bu durum normaldir. Özellikle gece alkol aldıysanız gözlerinizin şişmesi son derece doğaldır ayrıca kahve içiyorsanız, saatlerce televizyon seyrediyorsanız, bütün gün bilgisayar başında oturuyorsanız, yataktan şişmiş gözlerle kalkmamanız gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu tarz durumlarda göz çevresinde bir parça buz gezdirerek rahatlayabilirsiniz. Özellikle yorgunluk ve uykusuzluğa bağlı oluşan gözaltı torbalanmaları ve morartılardan kurtulmak için buz yani soğuk kompres kullanmanız yararınıza olacaktır. Hatta bu iş için dondurulmuş gül suyu  kullanabilirsiniz de...

50 ml saf gül suyu (saf gül suyu ekşi kokar)
5 damla laktik asit (saf olmalı)
5 damla glikolik asit (%70)
c vitamini (l ascorbic acid)
ürünleri karıştırın buz kalıbına koyup buzlukta dondurun, sabah kalktığınızda AHA (alfahidroksi asit) ve c vitaminli karışımınız  sizi oldukça yarar sağlayacaktır.

Gözaltı Torbaları

Gözaltı torbaları ayrı bir sorundur. Bunlar bazen yağ torbalarından, bazen de gözaltındaki kasın yıllarca kullanılmasında dolayı oluşur. Yorgunluk, uykusuzluk, gerginlik, düzensiz yaşam, alkol ve beslenme sorunları gözaltı torbalarını arttırabilir.Ayrıca bu durum genetik olarak da oluşabilir. Bazı insanlarda bu torbalanma adet dönemlerinde daha çok ortaya çıkmaktadır. Gözaltındaki torbalar kimi zaman böbrek, kalp, tiroid bozuklukları veya büyüme hormonu eksikliğinin bir göstergesi olabilir. Gözaltındaki torbalar yağdan oluşuyorsa, lipoliz tedavisi veya operasyonla düzeltilmeleri mümkündür. Hafif yağ torbalanmaları var ise çevresine dolgu yapılarak görünüm düzeltilebilir.

Özellikle orta yaş sonrasında gözaltında oluşan bu torbalar, genellikle gözaltındaki kasların yıpranmasıyla ilgilidir.Gözaltı torbalarınız için C vitamini serumu kullanabilirsiniz. Oldukça etkili bir bakım metodu olur. Ayrıca Acetyl Tetrapeptide-5 içeren serumlar kullanmanızda faydalı olacaktır.

Gözaltı Morlukları Bitkisel Çözüm

Bu sorunun sebebi, gözaltındaki derinin incelmesiyle görünmeye başlayan kılcal damarlardır. Görünümü düzeltebilecek en etkili kozmetik maddeler K ve C vitaminleridir. Gözaltı morluklarına karşı, papatya veya lavanta çayları ile kompres yapmak size ayrıca destekler nitelikte yardımcı olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...