9 Mayıs 2017 Salı

Hamilelikte Saç Boyatılır mı ?


Hamileler, çift can taşıdıkları gerekçesi ile kullandıkları her kimyasal ürüne dikkat etmelidirler. Besin ürünleri, sigara, alkol gibi durumlara dahi dikkat etmesi gereken gebelik döneminde olan kadınların, bebeğinin sağlığını koruması için bu dönemde daha doğal cilt bakım ve saç bakım yöntemlerini denemesi daha doğru olacaktır.

 Bunun için gebe olan kadınlar saçlarını hint kınası  ile boyayabilirler.Ayrıca cilt bakımı için de doğal yağlar kullanabilirler. bu doğal yağların saçlarda da kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur. 


Saç Boyası Nedir?


Saç Boyası, saç diplerinden uçlarına kadar genelde yeni ve hoş bir görünüm elde etmek amacı ile uygulaması yapılan bir tür kimyasaldır. Doğal saç boyları- kınalar- bulunsa da hem erkekler hem kadınlar daha uzun süre renk kalıcılığı sağlamak için kimyasal boyaları tercih etmektedirler. Güzellik salonları ve kuaförlerde de genel olarak kimyasal boya malzemeleri kullanılır.

Saç Boyası Hamilelere Zararlı mıdır?


Hamilelerin, saç boyatmaması bebek sağlığı açısından önemlidir. Doktorlar tarafından yapılan açıklamalarda, hamilelerin saç boyatacaklarsa da direkt olarak köklere müdahale ettirtmemeleri hususunda uyarmaktadırlar.Bu uyarılar kesin kez dikkate alınmalıdır. Çünkü yalnızca kendi sağlığınızı tehlikeye atmamış, bebeğinizin sağlığını da tehlikeye atmış olursunuz. Herhangi bir tehlikeli durum oluşmaması açısından, boyatmamakta daha doğru bir tercihitr. Ancak boyatmanın sizlere kesin olarak bir tehlike teşkil edeceği de söylenemez.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...