15 Mayıs 2017 Pazartesi

Kaş ve Bıyık Alımı Yöntemleri


Kaş ve Bıyık Alımı Yöntemleri
Kaş ve bıyık alımı güzellik salonları ve kuaförlerin başlıca işlerindendir. Kadınların hoş görünümlerini sürdürmek ve daha çekici görünmek için kaş ve bıyıklarını titizlik içerisinde aldırırlar.

Bıyık alımı gerçekleştirilmeden önce, buhar maskeleri uygulamaları yapılabilir. Ilık bir havlu vasıtası ile gözeneklerin açılması için işlemler uygulanabilir. Yahut yüz maskeleri yapılarak cilt rahatlatılabilir.İple Kaş Alma Yöntemleri


Kaş alırken, dikkat edilmesi gerekir. Kaşların, kökünün tutularak alınması ve yavaş bir şekilde alınması daha faydalı olacaktır. Bu işlemi evde cımbız , ip veya balmumu ile alabilirsiniz. Kaş, unutulmamalıdır ki vücudun en yavaş hızda uzayan tüy köklerine sahiptir. Bu yüzden yanlış bir şekilde alınacak kaş tamamen modeli bozacağı gibi kaşlarınızın iğrençliği gibi durumlar oluşturabilir. Tek tek ve yavaş yavaş alınması gereken kaşların, mümkünse kendiniz tarafından alınmaması daha doğru olacaktır.

Kuaför veya güzellik merkezlerinin tercih edilmesi ve bir profesyonel ile birlikte çalışılması gerekir. Cımbız yahut kaş alınırken kullanılacak diğer materyallerin kullanımının hijyen ve sağlıklı bir ortam içerisinde yapılması, sağlık açısından da faydalı olacaktır. Ayrıca kaşlarınız ve bıyıklarınız lazer epilasyonu işlemine tabi tutulabilir. Alanın çok küçük olmasından kaynaklı işlem hem  maliyet açısından hem seans açısında da daha kısa ve uygun olacaktır. Bunun dışında kaş aldırdıktan sonra bölgede hafif kızarıklık oluşabilir bunun için doğal yağlar- shea butter, badem yağı- ile bölgeyi dinlendirebilir  veya fondeten ile kapatabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...