18 Mayıs 2017 Perşembe

Kış Aylarında Cilt Bakımı


Kış Aylarında Cilt Bakımı
Kışla birlikte soğukların etkisini cildimizde de hissediyoruz. Özellikle cildin kuruması karşılaşılan en büyük cilt problemi. Yüzümüz haricinde ayaklarımız, boynumuz, ellerimiz ve dudaklarımızın da kışın bakımına dikkat etmeliyiz.
Kış boyunca kuru cilt, masaj ile eski ışıltısına kavuşur. Ellerinize, mutlaka el losyonu ile masaj uygulamasında bulunun. Ciltteki kuruluk zeytinyağı, hardal yağı ve badem yağı ile yapılacak masaj ile çözüme kavuşturulur. Kış boyunca size yardımcı olacak bazı bakım önerileri:

Pürüzsüz Cilt


Cildinizin kışın da pürüzsüz ve sağlıklı olması açısından C Vitamini serumu en sonuç alıcı uygulama diyebiliriz. Özellikle oluşması olası kış çatlakları ve kuruma sıkıntılarına karşı güçlü bir etki yaratırken cildin canlı görünmesini sağlayacak en iyi uygulama olduğunu belirtebiliriz.

Saç Bakımı


Soğuk rüzgarlar saçlarınıza zarar vermeden saçlarınıza özel bakım uygulamayı unutmayın. Bu amaçla Hindistan cevizi yağı ve E Vitamini karışımın saç tellerini kuvvetlendirici etkisi ve daha parlak – hacimli bir saç yapısının oluşumunu hızlandırması açısından en basit ve en etkili uygulama olduğu belirtmekte fayda var.

Bunun için www.doakozmetik.com sitesinden alacağınız 100 cc lik hindistan cevizi yağının içine 10 gr lık E vitamini benmari usulde erittikten sonra saça uygulamanız ve 30 dakika kadar bekledikten sonra yıkamanız yeterli olacaktır.

Dudak Bakımı


Dudaklarınız, kışın normalden çok daha fazla kurup çatlar. Güzel ve dolgun bir dudak için Shea butter bulunmaz bir cilr kremidir. “Shea butter”

Tırnak Bakımı


Belli aralıklarla tırnaklarınıza tırnak yağı sürün. Tırnaklarınız zayıfsa, kolay kırılıyorsa problem az su içmeniz ile ilgili olabilir. Çoğu insan yeterli miktarda su içmemektedir. Tırnak bakımında da Sukalen B5 bepantenol gibi vitaminlerinde etkili ve pratik bir uygulama olduğu hatırdan çıkarılmamalı, periodik aralıklarla yapılacak uygulamaların ardından güçlü tırnaklara sahip olacağınızı hatırdan çıkarmamalılısınız.

Kuru Bacaklar


Her banyodan sonra bacaklarınıza mutlaka nemlendirici losyon sürmelisiniz. Kışın ayaklarınızı yumuşak tutmak için gliserin içeren bir losyon uygulayın. Kışın çok sıcak su ile duş almak cildiniz için çok zararlıdır. Cildinizdeki doğal yağların yok olmasına neden olur.


Güneş Koruyucu ve Kış


Kışın güneş koruyucu kullanmak en az yazın olduğu kadar önemlidir. Kulaklarınızı da unutmamalısınız.

Elleriniz


Çok sert sabunlar kullanmanız ellerinizdeki nemi yok edeceği için kurumalarına yol açar. Hatta çatlaklar  bile gözlemlenebilir Sabun yerine krem yapıda el sabunları kullanmayı deneyin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...