12 Mayıs 2017 Cuma

Kusursuz Makyaj


Kusursuz MakyajBir makyajın kusursuz olması için, hangi makyaj malzemesinin hangi cilde uygun olacağını bilmek gerekir. Örneğin nemli bir cildiniz varsa, makyajın yüzünüzden akmaması için makyaj sabitleyici sprey kullanmanız gerekir. Eğer kuru bir cildiniz varsa, nemlendirmek için alkolsüz tonikleri tercih etmelisiniz. Şimdi sırasıyla kusursuz bir makyaj için ne yapılması gerektiğini aşağıda size aktaracağız. Unutmayın ki bunlar genel önerilerdir ve kusursuz makyaj sizin kendiniz tanımanız ile olur.


Makyaj Nasıl Yapılırİlk Adım: Cilt Temizliği


Profesyonel makyözlerin de hem fikir olduğu ilk adım, cildin temizlenmesi ve makyaja hazır hale getirilmesidir. Kalıcı makyaj için, cildi temizlemek ve canlandırmak ilk koşuldur. Cildinizi temizlemek için doğal cilt temizleyici tonikler kullanmanız yararınıza olur. Sonrasında ise toniklerle yüzünüzü canlandırmanız gerekecek. Kusursuz bir makyajın sırrı, makyaja hazır bir ciltte yatmaktadır. Cildinize en uygun cilt bakım kremi ve gözaltı kremini de dikkatlice uyguladıktan sonra ideal bir makyaj için hazırsınız.

Fondaten Kullanımı


İkinci adım profesyonel makyajın en önemli adımıdır; yüz makyajı! Yüz makyajı için gerekenler; fondöten, kapatıcı, pudra ve allıktır. Bu makyaj ürünlerini, ideal bir biçimde kullanabilirseniz kusursuz makyaj için gereken her şeyi halletmiş olacaksınız. Makyaj tekniğinin sırrı, iyi bir zemin hazırlamakta yatar. Bu makyaj malzemelerinden ilk önce fondöten kullanılmalı ve delikli bir makyaj süngeri ile cilde uygulanmalıdır. Geceleri gündüzlere ile daha kalın bir fondöten tabaka oluşturmalısınız. Başarılı bir fondöten ile cildiniz pürüzsüz bir hal alacaktır. Ufak bir makyaj tüyosu; kullandığınız fondötenin rengi ve yapısı cildiniz ile uyum içerisinde olmalıdır.

Pudra ve Kapatıcılar


Cildinizde sivilceler, siyah lekeler ve siyah noktalar varsa kapatıcı kullanmalısınız. Fındık büyüklüğünde kapatıcıyı parmağınızın ucuna alıp gereken bölgelere yavaşça uygulayınız. Fakat bu cilt problemleri ile  ilgilenmeli ve gerekli tedavileri uygulamalısınız- kimyasal peeling, lazer tedavisi veya dermatolog gözükme-.Şimdi ise sıra pudraya geldi. Pudra cildinizin aşırı parlamasını ve makyajın cildinizde dağılmasını engelleyecektir. Tercihen gevşek toz pudraları kullanınız ve kapatıcı sürdüğünüz yerlere fazla bulaştırmayınız. Çünkü pudra ile kapatıcı birleşirse cildinizde kırışıklığa sebep olacaktır. Allık ile de cildinize ışıltı ve canlılık kazandırdıktan sonra da göz makyajına geçebiliriz.

Etkileyici Bakışlar


Mükemmel bakışlar için gerekli olan göz makyaj  malzemeleri sırasıyla; far, eyeliner ve maskaradır. Göz makyajında birden fazla renk kullanmak, bakışlarınıza derinlik katacak ve bakışlarınız etkileyici olacaktır. Farı, kaşınızın altına ve göz kapaklarınıza farklı renklerde kullanabilirsiniz. Fazlalıkları pudra fırçası ile temizlemeyi ve dağıtmayı ihmal etmeyiniz. Ardından eyeliner kullanmaya geçebilirsiniz. Farklı renkte göz kalemleri mükemmel bakışların sırrıdır. Bir yüzü çekici, sakin, ateşli veya ciddi gösteren makyaj malzemesi “eyeliner” dır. Son olarak maskara kullanmak gerekir. Yüze bir çeşit anlam, yoğunluk ve güç yükler. Uzun ve canlı kirpikler için maskara kullanımı gereklidir.

Son Olarak Dudaklar


Bir sonraki adım ise dudak makyajıdır. Dudak makyajının enstrümanları; rujlar, dudak kalemleri ve dudak parlatıcılarıdır. Uyguladığınız makyajın ve dudağın rengine, ahengine uygun bir ruj rengi seçilmelidir. Rujdan sonra, rujun renginin daha koyu renkli bir dudak kalemi ile dudağınızın çevresinden geçmeniz sizi daha çekici kılacaktır. Ardından E vitamini dudak parlatıcısı ile dudağınız karşı konulmaz kılabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...