12 Mayıs 2017 Cuma

Lazer Epilasyon Çeşitleri


Lazer Epilasyon Lazer epilasyon günümüzde oldukça popüler olan ve istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yarayan bir tedavi şeklidir. Lazer epilasyona doğru lazer tipi ile başlanması ile istenmeyen tüylerinizden 5-6 seansta kurtulabilirsiniz. Hangi lazer yolunun kişiye uygun olduğuna, uygulama öncesinde uzman doktorlar, cilt ve kıl yapısını değerlendirerek karar verecektir.  Bu değerlendirme ile epilasyondan beklenen muvaffakiyet oranı artar ve yan tesir ihtimali azalır.Lazer Epilasyon Çeşitleri ve ÖzellikleriDiode Lazer Epilasyon


Diode lazer yolu dünyada epilasyon yöntemlerinde kullanılan en yaygınıdır. Diode lazerler koyu veya açık olmak üzere tüm cilt tiplerinde başarılı epilasyon yapılmaktadır. Ayrı olarak diğer lazerlerin başarısının düşük olduğu yüz, sırt, boyun, omuz, kol gibi zor bölgelerde dahi bu lazer çeşidi başarılı olmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon


Pratik ve tesirli bir yol olan Alexandrite lazer, teknik özelliklerinden dolayı yalnızca açık cilt tiplerinde kullanılır. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması, uygulama sonrası ani sonuç vermesinden kaynaklı olumludur. Koyu tenli kişilerde bu lazerle uygulama yapmak yan etkileri artırmaktadır. Alexandrite lazerin yüz, boyun gibi bölgelerde kullanımı ince tüylerde artışa kapı aralayabilmektedir. Bu bölgelerde kullanımı cilt tipi açık renk olsa dahi önerilmemektedir.

Ndyag Lazer Epilasyon


Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir sistemidir. Oldukça ağrılı olması ve diğer iki lazere oranla bir avantajının olmaması, bu lazerin kullanım alanını daraltmaktadır. Çok dikkatle seçilmiş vaziyetlerde, nadir olarak kullanılan bir lazerdir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Mantarı Nedir

Tırnak Mantarı Tırnak Mantarı rahatsızlıklarında, özellikle vücutlarında bağışıklık sistemi zayıf kişilerin, şeker hastalarının sağlıklı ...