10 Mayıs 2017 Çarşamba

Lazer Epilasyon Nedir


Lazer Epilasyon Nedir


Lazer epilasyon şu anda dünyadaki epilasyon sistemindeki en son teknolojidir. Lazer epilasyon kıl kökünü yani kıl foleküllerini hedef alan yoğunlaşmış radyasyonun kökteki hücrelere penetrasyonu ile kökün tahribi sonucunda kıl kökünün yok edilmesi ve cildin istenmeyen tüylerden arındırılması işlemidir.

Epilasyon için kullanılan ve başka tedavilerde kullanılan lazer çeşitleri vardır.(cilt çatlakları,dövme silme, cilt lekeleri) Bu lazer tiplerinin hepsiyle kıl yakmak mümkündür ama doğru olanı alexandrite tip lazerdir. Alexandrite tip lazerde 755 dalga boyu hedef alır bu kıl köküne denk gelmektedir. Böylece de etraftaki sağlam doku tahrip olmaz hiç bir yan etki oluşmadan kalıcı bir epilasyon yapılmış olur.


Lazer Epilasyonun Faydaları


Lazerler, yüz, bacak, kol, koltuk altında, bikini çizgisinden ve diğer alanlardan istenmeyen tüyleri yok etmek için uygulanan bir tedavidir. Ülkemizde daha çok İzmirde yapılan bu tedavi ile kadınlar ve erkekler istenmeyen tüylerden kurtulmuş olurlar.

Lazer hassas bir işlemdir. Lazerler, seçici olarak koyu, kaba kılları hedef alırken çevre cildi hasar görmeden temizler. Lazer işlemi diğer bir çok işleme göre çok daha kolay ve hızlıdır. Lazerin her darbesi saniyenin bir kısmını alır ve aynı anda birçok tüyü kalıcı olarak yok edebilir. Lazer yaklaşık her saniyenin çeyreği kadar bir alana epilasyon yapar. Üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan kısa sürede epilasyon yapılabilir. Ayrıca  sırt veya bacaklar gibi geniş alanlar bir saate kadar sürebilir.
Hasta lazer epilasyonu olmadan önce kaç seansa gireceği hakkında bilgi sahibi olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Mantarı Nedir

Tırnak Mantarı Tırnak Mantarı rahatsızlıklarında, özellikle vücutlarında bağışıklık sistemi zayıf kişilerin, şeker hastalarının sağlıklı ...