10 Mayıs 2017 Çarşamba

Lazer Epilasyon Nedir


Kollarınızın ve bacaklarınızındaki tüyler konusunda endişelenmenize gerek olmadığını hayal edin. Asla tüyler  için endişelenmenize veya geçen gün yaşadığınız acı ağda deneyimini kaybetmenize gerek kalmaz. Yine süpermarketteki jiletleri bir daha asla almak zorunda kalmazsınız! Bir rüya gibi geliyor? Lazer epilasyon bu hayali gerçeğe dönüştürebilir.

Fakat  lazerle tüy almanın olası risklerini ve yan etkilerini bilmeniz gerekir.  Aşağıda size tüm bu bilgiler verilecektir. 

Lazer Epilasyon  


Lazer epilasyon şu anda dünyadaki epilasyon sistemindeki en son teknolojidir. Lazer epilasyon kıl kökünü yani kıl foleküllerini hedef alan yoğunlaşmış radyasyonun kökteki hücrelere penetrasyonu ile kökün tahribi sonucunda kıl kökünün yok edilmesi ve cildin istenmeyen tüylerden arındırılması işlemidir.

Epilasyon için kullanılan ve başka tedavilerde kullanılan lazer çeşitleri vardır.(cilt çatlakları,dövme silme, cilt lekeleri) Bu lazer tiplerinin hepsiyle kıl yakmak mümkündür ama doğru olanı alexandrite tip lazerdir. Alexandrite tip lazerde 755 dalga boyu hedef alır bu kıl köküne denk gelmektedir. Böylece de etraftaki sağlam doku tahrip olmaz hiç bir yan etki oluşmadan kalıcı bir epilasyon yapılmış olur.


Lazer Epilasyonun Faydaları

Pürüzsüz, ipeksi cilt, özellikle yaz aylarında, güven için olmanızı sağlayabilir. Pek çok kadın ve erkek, aşırı ve istenmeyen tüylerin uzaması ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu  sorunu gidermek için çok zaman ve para harcarlar. Birçok seçenek olsa da, lazerli epilasyon  istenmeyen tüyleri güvenli ve etkili bir şekilde çıkarmak için mükemmel bir tekniktir.  İşte size bu tekniğin faydaları ; 

  • Lazer epilasyon  FDA tarafından “kalıcı tüy dökülmesi” onaylıdır ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 20 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Şimdi dünya genelinde uygulanan en popüler estetik tedavilerden biridir. Lazer epilasyon, yüz, dudak, çene, favoriler, kollar, göğüs, karın, bacaklar, bikini bölgesi ve sırt gibi alanlarda hem erkek hem de kadınlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. 
  • Lazerler, tıraş, ağda ve tüy dökücülerden çok daha uzun süren sonuçlara sahiptir ve sonuçlar birçok kişi için kalıcı olabilir. Müşterilerin büyük bir yüzdesi, ortalama beş ile yedi seanstan sonra kalıcı tüy dökülmesi yaşar. 
  • Lazerler sadece kıl folikülünü hedef alır, böylece çevredeki alanlar zarar görmez. Bunlar mevcut en hassas epilasyon yöntemidir. Lazerlerin düzgün şekli sayesinde, diğer teknikler için güvenli olmayan bölgelere yavaşça ulaşabilirler. 
  • Lazerler, aynı anda daha büyük bir yüzey alanında birkaç folikülü hedefleyecek şekilde tasarlanmıştır. Her nabız, folikül başına saniyeden daha az süren ışık hızında hareket eder. Ortalama tedavi seansları bölgeye bağlı olarak, 15 ile 20 dakika sürer. Bununla birlikte, üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan az sürebilir.  
  • Tedavi paketinizi tamamladığınızda, bir kez tıraş veya cilada harcadığınız zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Bu kesinlikle zamanla lazer epilasyon maliyetini dengeleyecektir. 
  • Kılların ağda arasında geri büyümesine izin vermek zorunda olsanız da, lazerle yeniden büyümeye katlanmak zorunda değilsiniz. İ 
  • Lazer epilasyon işlemini tamamladığınızda, tıraş ve ağda nedeniyle oluşan iç tüylerin acısına bir daha asla maruz kalmazsınız. Kılların daha ince ve seyrekleşmesi nedeniyle iç kısımdaki tüylerin seanslar arasında yayılma olasılığı en aza indirgenmiştir. Ek olarak, lazerler bu çirkin bölgeleri daha hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için tedavi edebilir.


Lazer Epilasyon Yan Etkileri Lazer epilasyonunun bazı küçük yan etkileriyle karşılaşabilirsiniz:

Cilt Kızarıklığı ve Tahrişi : Kızarıklık ve cilt tahrişi, lazer epilasyonda çok yaygındır. Vücudunuzun nispeten hassas bir alanda yapılmasını sağladığınızda daha da yaygındır. Kızarıklık ve küçük cilt tahrişini şişme ile birlikte görebilirsiniz. Bu etkiler, ağda veya genellikle herhangi bir tüy alma işleminden sonra fark ettiğinizlere benzer. Tahriş prosedürden sonraki bir saat içinde kaybolur. Kurtarma işlemini hızlandırmak için bir buz torbası uygulayabilirsiniz.

Cilt Pigmentlerindeki Değişim : İşlemden sonra cilt tonunuzdaki değişiklikleri de fark edebilirsiniz. Açık ten renginiz varsa, cildinizde koyu lekeler olduğunu fark edebilirsiniz. Koyu ten renginiz varsa cildinizde daha açık renkli noktalar olduğunu fark edebilirsiniz. Bu değişiklikler geçicidir. Ancak çok ciddi göründüklerini düşünüyorsanız, derhal doktorunuzla konuşun.

Lazer epilasyonunun bazı ciddi yan etkileri de olabilir. Nadir oldukları halde, ne zaman tıbbi yardım isteyeceğinizi bilmeniz önemlidir.


Lazer epilasyon öncesi doğru karar vermek adına Lazer Epilasyon Öncesi Tahlil Şart yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...