5 Mart 2019 Salı

Lazer Epilasyon Öncesi Tahlil Şart

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon operasyonlarında kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Lazer işlemi yaparken soğutma işlemleri veya lokal anestezi kullanılır bu sayede hem acıdan kurtulmuş hem de lazerin yakma durumunda korunmuş olursunuz. Cildinizin zarar görmesi engellenmiş olur. Lazer epilasyon ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz… 

Lazer Epilasyon Öncesi 


Lazerle epilasyon,, istenmeyen  tüyleri yanıklar ve tıraş  kızarıklığı olmadan gidermek için mükemmel bir yöntemdir. Lazer epilasyon, teknik olarak kalıcı bir tüy azaltma işlemi olarak bilinir ve toplam tüy dökülme olmamasına rağmen, tüy dökülmesini ve tıraş ihtiyacını büyük ölçüde azaltır. İşlem, bacaklar, kollar ve koltuk altları, bikini bölgesi, göğüs, sırt ve hatta yüz dahil olmak üzere vücudun çoğu yerinde kullanım için güvenlidir. Lazer epilasyon pahalıdır ve birkaç takip tedavisi gerektirir, ancak tedaviden önce ve sonra, işlemden elde ettiğiniz faydaları en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak adımlar atabilirsiniz.


Lazer Epilasyon Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler 


 • Lazer epilasyon sizin için doğru olduğundan emin olun. Lazer epilasyon, bir saç folikülünde melanini (tüye rengini veren pigment) hedefleyerek ve parçalayarak çalışır ve bu da tüylerin dökülmesini sağlar.  Bu nedenle, işlem kaba ve koyu renkli kılları gidermek için en iyi şekilde çalışır. Kırmızı, sarı, gri veya beyaz tüyleri gidermek için de işe yaramaz. Lazer epilasyon muhtemelen polikistik over hastalığı veya diğer hormonal sorunları olan kadınlar için işe yaramaz.  Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, özellikle yenilerini veya bir antibiyotik kürünü alıyorsanız, lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorunuzla konuşun. Bazı ilaçlar ışığa duyarlılığa neden olabilir ve bu da tedavide kötü yanıklara neden olabilir.  
 • İlk tedavinizden önce bir lazer epilasyon teknisyeni ile yapılan bir danışma, kliniğin sağlığınızı değerlendirmesini sağlayacaktır. Ayrıca, tedavi için iyi bir aday olup olmadığınızı , cildinize ve tüy tipinize bağlı olarak hangi işlemin en iyi sonuç vereceğini belirlemek için bir yama testi uygulayacaklardır. 
 • Tedaviden önce bronzlaşmaktan kaçının. Lazer epilasyon için iyi bir aday olarak kabul edildikten sonra, tedavinize giden altı haftada güneş ve bronzlaşma yataklarından kaçınmak önemlidir. Tabaklanmış cilt ile yapılan bir lazer tedavisi için yanma ve kabarmalara neden olabilir.  
 • Tüyleri kökten çekmeyin. Tedavinize giden altı hafta içinde toparlama, cilalama, ağartma ve elektroliz işlemlerinden kaçının. Tüyleri kökten koparmak veya çekmek, lazerin hedefleyebileceği bir tüy olmayacağı anlamına gelir.
 • Tedaviden önce tüy büyümesini yönetmek için, sadece cildin üzerindeki tüyleri alan tüy dökücüleri  kullanın.   
 • Tedavinizden 24 saat önce kafeinden kaçının. Lazer tedavisi öncesinde ve sırasında sakin ve rahat olmak istiyorsunuz, ancak kafein sizi daha fazla tedirgin ve gerginleştirebilir.   
 • Her ne kadar bir lazer epilasyon işleminden hemen önce tıraş olmak tuhaf gözükse de, bu süreçte önemli bir adımdır: Lazer, aktif büyüme aşamasında kıl foliküllerini hedef alır ve tıraş kıl köklerini bu aşamaya girmeye teşvik eder. 
 • Temiz bir cilt önemlidir. Tedavinize girmeden  önce cildinizi yumuşak bir temizleyici ile yıkayın ve kurulayın. Cildinizden tüm makyaj, kir ve yağı çıkarın. Tedaviden önce nemlendirmekten kaçının.   

Lazer Epilasyon Sonrası  • Güneşten kaçının. Tıpkı lazerli  epilasyon önceki altı hafta içinde cildinizi bronzlaşmaya karşı koruduğunuz gibi, onu takip eden altı hafta boyunca güneşten uzak durmalısınız. Sadece cildiniz hassaslaşmakla kalmayacak,   aynı zamanda kaldırma işlemini ve takip tedavilerini de zorlaştırabilir.  
 • Tüylerinizin dökülmesini bekleyin. Tedavinizden kısa bir süre sonra, hedeflenen saçlar saç folikülünden çıkmaya başlar ve tekrar büyüyor gibi görünmesini sağlar. Ancak 10 ile 14 gün içinde kıllarda dökülme aşamasına ulaşacak ve dökülmeye başlayacaktır, bu sırada duşta veya banyoda bir bezle hafifçe çıkarabilirsiniz. 
 • Ağda yapmayın. Tüy dökülmesi aşamasında saçınızın doğal olarak dökülmesi gerekir, bu nedenle hedeflenen bölgeyi  ağda  yapmayın.  Eğer bir kılda  direnç varsa, kökün hala hayatta olduğu ve bir takip tedavisinde tekrarlanacağı anlamına gelir.  
 • Lazer epilasyonunuzdan sonra tıraş olabilirsiniz, ancak saç köklerinden çeken herhangi bir şeyden kaçının. 
 • Birden fazla tedaviye gidin. Lazerle epilasyon sadece aktif büyüme safhasında kıl kökü hedefler, bu yüzden birçok hasta istenen sonuçları elde etmek için dört ile 10 seans arasında herhangi bir yere ihtiyaç duyar. Genellikle her iki ayda bir tedaviler ortaya çıkar.  
 • Her tedaviden sonra, hedeflenen bölgede daha az ve daha az tüy fark etmelisiniz. Büyümeye devam eden kılların rengi daha ince ve açık olmalıdır.


Lazer epilasyon tek bir tür olarak karşınıza çıkmak bundan kaynaklı türleri öğrenmek adına ; Lazer Epilasyon Çeşitleri yazımıza bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...