15 Mayıs 2017 Pazartesi

Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler


Lazer epilasyon kalıcı bir tüy dökme işlemi olarak son derece etkili bir yöntem olarak son zamanlarda kadınların büyük çoğunluğunun tercih ettiği bir işlemdir. Bundan kaynaklı bu yazımızda lazer epilasyon öncesi, sonrası ve cilt bakım önerileri verilecektir. İyi okumalar. 

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz


Lazer epilasyonu seans sayısı, işlem süresi uygulanacak bölgeye ve kişiden kişiye değişmektedir. Lazer epilasyonu açık renkli tüylerde daha zor olmaktadır.

Lazer, tedavi süresince büyüme döngüsündeki kıl folikülünün büyüme kapasitesini hızla yavaşlatıyor ve yok ediyor. Bazı tüy folikülleri büyüme döngüsü, tedaviden sonra başlayabileceği için optimal sonuç açısından birçok kez tedavi yapılması gerekiyor.


Lazer Epilasyon Öncesi ,Sonrası ve Merak Edilenler 


Adında "lazer" kelimesi olan herhangi bir hizmet korkutucu görünebilir, ancak aslında korkulacak bir durum yoktur.  Dermatologlar lazerden gelen enerji saç kökündeki pigment tarafından toplanarak kökte tahribata neden  olduğunu ve bu sayede ciddi oranda kıl sayısından azalma yaşandığını net bir şekilde belirtmektedir. Kök yok edildiğinde daha fazla saç üretemez.   Lazer çeşitleri ;  diyot lazer, Alexandrite ve Nd Yag olarak ayrılmaktadır. ( bknz: Lazer Epilasyon Çeşitleri ) .  Lazer epilasyon, tüy yok etmek  istediğiniz herhangi bir vücut parçası üzerinde çalışabilirken, özellikle bikini, dudak, çene ve koltuk altı bölgelerinde etkilidir.

En İdeal Lazer  Epilasyon Adayları 


Eğer koyu renkli kıllarınız varsa ve hiç çıkma ve uzaklaşma söz konusu olduğunda ne kadar inatçı olabileceği konusunda rahatsızlık duyuyorsanız sevinin. Lazer saç folikülündeki pigmente veya renge çekilir ve etkilidir. Bununla birlikte, kalın kıllarda  çalışmak biraz daha uzun sürebilir. Bazı kıllar çok dayanıklıdır ve bazen tedavi sırasında hormonal değişiklikler veya diğer kıl ampullerinin aktif hale gelmesiyle ortaya çıkar.

Lazer Epilasyon için Dikkat Edilecekler


Ağdada olduğu gibi , bu cilt bakımı da bazı ilaçlarla uyumlu değildir.  Işığa duyarlı herhangi bir ilacın tedaviden en az bir hafta önce durdurulması gerekmektedir.  Ayrıca çoğu antibiyotiğin ışığa duyarlı olabileceğine de dikkat çekilmekte ve bu nedenle bir enfeksiyonunuz varsa tedavinizi birkaç hafta geri almak iyi bir fikir olabilir. Hastalar, retinoidler ve alfa hidroksil asitler gibi güçlü aktif maddeler ile cilt bakımı kullanmamalıdır. Bu bileşenler cilt hücrelerinin yıkımını artırabilir, böylece tedavi süresi boyunca cildi güneşe ve tahrişe daha açık hale getirir. İlacınızın lazer epilasyon tedavinizi olumsuz yönde etkileyip etkilemeyeceğinden emin değilseniz, önceden doktorunuza danışın.

Lazer Epilasyon Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirsiniz ? 


Herkes farklı, bu yüzden aldığı seansların miktarı kişiye göre değişiyor.  Lazer epilasyon, kıl aktif büyüme hızındayken işe yaramaktadır.  Vücudun farklı bölgelerinde farklı büyüme hızları vardır ve bu nedenle hangi noktaya tedavi yaptığınıza bağlı olarak daha uzun veya daha kısa sürebilir, ancak  çoğu müşterinin  tam tüy aldırma için ortalama altı ile sekiz tedaviye ihtiyaç duymaktadır.  İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri gerekli seansları tamamlamamaktadır. İstenmeyen tüylerin uzaması yavaşladığında, hastalar takip etmez.  Tedavinizin gerçekten etkili olmasını istiyorsanız, uygulayıcınızı dinlemeli ve seansları kaçırmamalısınız. 

Lazer Epilasyon Can Yakar mı ? 

Hayır ! Zaten acı kesen ilaçlar verilir.  

Epilasyon Öncesi Ne Yapılmalı 


Önceden tedavi ettiğiniz bölgeyi tıraş etmeniz gerekebilir , böylece lazer kıl köküne nüfuz edebilir - cildin üzerinde veya dışında herhangi bir kıl hedeflemez. Bu hazırlığın çalışmasının tıraş yönü hakkında çok spesifik bir sebep var:  Seanstan bir ay önce herhangi bir saçı balmumlu, cımbız veya ağda ile almamanız gerekir, çünkü lazerin kıl etkili bir şekilde tahrip etmesi için kökün sağlam kalması gerekir.  

Lazer Epilasyon Sonrası 


Seansınızdan sonra güneş ışığına maruz kalmamaya özen gösterin ve  güneş koruyucu kullanın.  

Lazer Epilasyon Fiyatları 


Lazer epilasyon seansı başına ödediğiniz ücret, hizmet veren yere ve işlem uygulanacak cilt alanınıza göre değişebilir. Fakat genelde 200 - 500 arası fiyatlar vardır.  Lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgi almak için ; Lazer Epilasyon Nedir ? yazımıza bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...