15 Mayıs 2017 Pazartesi

Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler


Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler


Lazer epilasyonu seans sayısı, işlem süresi uygulanacak bölgeye ve kişiden kişiye değişmektedir. Lazer epilasyonu açık renkli tüylerde daha zor olmaktadır.

Lazer, tedavi süresince büyüme döngüsündeki kıl folikülünün büyüme kapasitesini hızla yavaşlatıyor ve yok ediyor. Bazı tüy folikülleri büyüme döngüsü, tedaviden sonra başlayabileceği için optimal sonuç açısından birçok kez tedavi yapılması gerekiyor.
Lazer Epilasyonu


Ten ve tüy rengine bağlı olarak tedavi sonuçları hastadan hastaya değişebiliyor. Lazer tedavisi başlangıcından itibaren tüylerin daha yavaş ve daha ince çıktıkları gözleniyor. Her yaşa, herkese uygulanabilen lazer epilasyon iğneli epilasyon`a göre de bir çok üstünlüğe sahip. İğneli epilasyon`un daha yavaş ve ağrılı bir işlem olduğuna dikkat çeken uzmanlar iğneli epilasyon`da her tüy folikülüne iğne en az bir defa batırılmatadır ve tüy büyümesini yavaşlatmak için tüy folikülü elektrik şokuyla yakılmaktadır. Bu durumda hasta acı hissi yaşayabilmektedir. Fakat gelişen teknoloji ile beraber bu riskler ortadan kalmaktadır.

Lazer epilasyon istenmeyen kıl alanını taramak için lazer ışınının altındaki alan tüm tüylerden arındırılmış olur. Ayrıca kişi hemen kozmetik ürünler ve su ile temas edebilir. Fakat lazer eiplasyonunu yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle hem cildinizin hassaslaşmaması hemde leke oluşumunu engellemek için güneşin UV ışınlarından korunmak ve bronzlaşmamak gerekir. Diğer  yandan lazer epilasyonu yaptırmadan önce tüylerinizi jilet, balmumu vb gibi kökünden alınacak işlemleri tabi tutmamalısınız. Diğer yandan lazer epilasyonu sonrası cildinizi daha rahat kendine gelmesi için bakımını aksatmamalı cilt bakımı için nemlendiriciler kullanmalısınız ayrıca güneşe çıkacaksanız güneş kremi ve koruyucusu kullanmadan güneşe çıkmamalısınız.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Mantarı Nedir

Tırnak Mantarı Tırnak Mantarı rahatsızlıklarında, özellikle vücutlarında bağışıklık sistemi zayıf kişilerin, şeker hastalarının sağlıklı ...