15 Mayıs 2017 Pazartesi

Maden Suyunun Cilde Faydaları


Maden Suyunun Cilde Faydaları

Uzmanlara göre;  maden suyu, cilt güzelliğine önem veren insanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalar sonucu maden suyu sadece sindirim sistemi ve mideye iyi gelmesinin yanında içerdiği zengin minerallerden kaynaklı cilde de oldukça faydalıdır.Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.Maden Suyunun Yararları 


Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. Mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu bir çok bilim adamı ve araştırmacı tarafından dile getirilmektedir.Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önlemenin yanı sıra , sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri kazanmanızı da sağlıyor.

Prostat ve meme kanserine iyi geldiği de bilinen maden suyu kalp hastalıklarına bağlı ölüm olayları, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir iksi kaynağıdır. Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğu ve ülkemizde de bolca bulunduğu için tüketilmesi gerekmektedir.

Avrupa’da kişi başına yıllık Maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1′i şişelenebiliyor, yüzde 99′u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.

İşte Maden Suyunun diğer Faydaları:
* Sindirim sistemine düzenler.
* Vücuttaki gereksiz tuzu absorbe eder.
* Selülit oluşmasını engeller.
* Normal su vücutta 6 saat kalırken, Maden suyu bir saatte atılır.
* Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
* Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
* Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...