15 Mayıs 2017 Pazartesi

Makyaj Teknikleri


Makyaj Teknikleri
Fondöten, primer, kapatıcı ve pudra ofis makyajının vazgeçilmezleri arasındadır.
Eğer gözenekleri cildiniz varsa fondöten uygulamadan önce bir primer ya da kapatıcı ile gözenekleri kapatmalısınız. Kapatma işlemi fondötenin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar. Makyaj yapmada bu gibi yöntemlerde unutmamanız gereken önce cildinizi  makyaja hazır hale getirmektir.Güzel Makyaj Yapma Teknikleri HakkındaYağlı bir cilde sahipseniz yağsız fondöten kullanmalısınız. Diğer ürünlerinde yağsız olmasına özen dikkat etmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı makyaj yapmanız için ideal olacaktır. Yağlı ciltler daha çok özen ister. İçerisinde su yosunu gibi içerikler yağ dengeleyiciler bulunan temizleyiciyle cildinizi silin ve ardından matlaştırıcı bir ürün kullandığınızda cildiniz makyaja hazır olur.

Kuru cildiniz varsa cildinizin nemlenmesi için aşırı yağlı ürünleri seçmeyin. Bunun yerine içinde pırıltı bulunan primer kullanarak cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz.  Ayrıca doğal yağlar ile öncesinde yapacağınız cilt maskeleri  cildinizin kuruluğunu giderebilir  makyaja hazır hale getirebilirsiniz.

Unutmayın, fondöten kapatıcı değildir.Önce kapatıcı sonra fondöten uygulamalısınız. Kuru ciltler için parıltılı fondöten, gözenekli cildiniz varsa likit fondöten kullanmalısınız. Uygularken fırça, sünger ya da parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Sonrasında rahatlıkla pudra ponponuyla, şeffaf pudra uygulayabilirsiniz. Yanaklar, alın ve burun bölgesine ağırlıklı olarak uygulanabilir.

Bunlarında ardından iyi bir ruj seçmeniz sizi daha çekici kılacaktır. Ruj sürerken dudak kenarlarından kalemle geçmeniz dudaklarınızı daha canlı gösterecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...