18 Mayıs 2017 Perşembe

Makyaj Temizleme ve Göz Makyajı Temizleme


Makyaj Temizleme ve Göz Makyajı TemizlemeGöz Makyajı


Bu yazımda size doğal göz makyaj temizleyicisi nasıl yapılır hakkında aktarımda bulunacağız. Kadınların güzelliklerinin en belirleyici kısımlarından biridir gözler. Zaten o kadar aşk şarkısı ve türküleri boşuna gözlerden bahsetmiyor. Güzel gözlerin, kalem kaşların, ok gibi kirpiklerin önemi malum olunca bunları daha da güzel göstermek için kadınlar geçmişte sürme, günümüzde ise eyeliner, göz kalemi, maskara, vb. bir çok göz makyajı malzemesiyle göz makyajı yapıyor.

Göz Makyajı Temizleyici


Gözlere yapılan makyajın yapımı oldukça zahmetlidir, pratik el becerisi ve koordinasyon istese de bir çok kadın artık bu işte oldukça hızlanmış haldedir. Gelelim yapılan makyajın çıkarılmasına. Göz makyajını temizlemek oldukça önemli bir konu. Göz makyajı temizleyicileri içerisinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı bir çok insan göz makyajını temizlemek için daha doğal ürünler tercih eder. İşte bende size doğal bir göz makyajı temizleyicisi tarifi vereceğim. vereceğim bu tarifin iki önemli özelliği var birincisi iyi bir makyaj temizleyicisi diğeri ise kirpik ve kaşlarımızı muazzam beslemesi. Yağlardan yapacağınız bu makyaj temizleyici kirpik ve kaşlarınızı muazzam şekilde besleyecektir.


Bitkisel Göz Makyaj Temizleyicisi


Doğal veya organik göz makyaj temizleyicisi olarak piyasada ürünler bulmak mümkün ama fiyatları oldukça pahalıdır, ben size aynı temizleyiciyi evde yapmanın tarifini vereceğim böylece çok daha ucuza ve çok daha kaliteli bir göz makyaj temizleyici elde edebileceksiniz hem de doğal. Hatta en iyi göz makyaj temizleyici maddelerden birisi olacak demek yanlış olmaz. Tecrübeyle ve denemeyle sabit.

Malzemeler:


  • 30 ml hint yağı
  • 30 ml avokado yağı
  • 30 ml üzüm çekirdeği yağı
  • 10 ml lavanta yağı


Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra bir şişeye doldurun. Akşamları uygulayın ve  gözünüze kaçırmamaya özen göstererek göz makyajınızı bir pamuk yardımıyla silerek makyajınızı temizleyiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...