5 Mart 2019 Salı

Nasır Tedavisi

Herhangi bir hastalık olmamasına karşın nasır çoğu zaman özellikle ayak bölgesinde ise acı verici olabilmektedir. Aşağıdaki yazımızda nasır hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra nasır tedavisi hakkında belirtiler.org sitesinden size bir alıntı sunulacaktır. İyi okumalar dileriz. 

Nasır NedirNasır genelde ayaklarda ayakkabı vurmasından kaynaklı veya ayakkabının dar olmasından kaynaklı parmaklar arasında çıkan bazen dışa kabarık bazen ise hafif içe gömülü olan bir deri sertleşmesi durumudur. Ve ağrıya sebep olmaktadır.Nasır eğer tedavi edilmezse insanların yaşam standarlarını oldukça kötü etkileyen hastalıklardan birisidir. Nasıra zamanında tedavi ile nasırın sizi etkilemesinin önüne geçebilirsiniz.


Nasır Tedavisi


Nasır ciddi can yakan bir cilt problemidir. Nasırlardan kurtulmak mümkün bunun en kesin ve ekonomik çözümünü sizlere aktaracağım. Nasırlar esasen cildin savunmasıdır ve derimiz sürtünme yüzünden oluşan hasarlardan kendisini korunmak için kalınlaşır. Nasır genellikle ayaklarda ve ellerde görülür, basıncın en fazla olduğu bölgeler eller ve ayaklardır. Bir çok insanda ayakta görülen nasır oldukça can yakıcıdır. El nasırı kaba el işi yapanlarda daha sık görülür ama el nasırı olanlar bu durumu çözmeye çok uğraşmazlar, ancak ayak nasırı tedavi edilmezse yaşam kalitesini oldukça düşürür. Size bilinen en etkili nasır tedavisi yöntemini yazacağım.

Ayak Nasırları


Ayakta nasırları yumuşak yuvarlak çıkıntı şeklinde olur ve yere her basıldığında ciddi anlamda can yakar. Nasırın rengi beyaz olur ortalarında bir öz bulunur, bu öze nasır kökü de denilir. Nasırın yan bölgeleri ise sarımsı olur ve sürtünmeyle ciddi ağrı yapar.
Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır
Nasır tedavisinde bitkiler vb. yöntemler ve basit ilaçlar sorunu çözmez. Doktorların genelde özel bakımlarda nasırlar için uyguladıkları TCA (trikloroasetik asit) çözeltisini uygulayarak nasırlarınızdan kesin olarak kurtulabilirsiniz. TCA ile nasırlı bölgeleri yakarak nasırları geçirebilirsiniz.

Nasıra TCA Uygulanması


  • %40 TCA solüsyonu nasır olan bölgeye sürülür. Nasırlı bölgeye kat kat 3 sefer nasır solüsyonu sürülerek nasırlı bölgede toplam 3 dakika tca asitin beklenilmesi sağlanır. Üç dakikanın sonunda asit uygulanan bölge yıkanır. Sonrasında bölgeyi iyileştirecek bir merhem uygulanır. Merhemden önce terramycin ve batikon sürülür sonrasında bu merhem uygulanır.
  • Merhem için 1 tüp çinko oksitli pişik kremi, 1 tüp madecassol krem 10 ml e vitamini, 10 ml b5 vitamini karıştırılarak merhem hazırlanır ve bu merhem sabah akşam tca uygulanan bölgeye sürülür. 
  • TCA asit 21 günde yani 3 haftada bir uygulanır. Toplamda 4 uygulama sonunda nasır sorununuz kesin biçimde ortadan kalkar.
  • TCA solüsyonu doakimya.com sitesinden satın alabilirsiniz. %40 TCA 


 Nasır tedavisinde ayrıca Nasır Tedavisinde Kimyasal Peeling Yöntemleri yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...