13 Mayıs 2017 Cumartesi

Nasır Tedavisi


Nasır NedirNasır genelde ayaklarda ayakkabı vurmasından kaynaklı veya ayakkabının dar olmasından kaynaklı parmaklar arasında çıkan bazen dışa kabarık bazen ise hafif içe gömülü olan bir deri sertleşmesi durumudur. Ve ağrıya sebep olmaktadır.Nasır eğer tedavi edilmezse insanların yaşam standarlarını oldukça kötü etkileyen hastalıklardan birisidir. Nasıra zamanında tedavi ile nasırın sizi etkilemesinin önüne geçebilirsiniz.

Nasır Tedavisi


Nasır canınızın yanmasına sebep olan bir deri rahatsızlığıdır. Nasırlardan kurtulmak mümkün bunun en kesin ve ekonomik çözümünü sizlerle paylaşacağım. Nasırlar esasen cildin savunma biçimidir ve derimiz sürtünme yüzünden oluşan hasarlardan kendisini korunmak için kalınlaşması durumudur. Nasır genellikle ayaklarda ve ellerde görülür, basıncın en fazla olduğu bölgeler eller ve ayaklardır. Bir çok insanda ayakta görülen nasır oldukça acı vericidir. El nasırı kaba el işi yapanlarda daha sık görülür ama el nasırı olanlar bu durumu çözmeye çok uğraşmazlar, ancak ayak nasırı tedavi edilmezse yaşam kalitesini oldukça düşürür. Evde nasır oluşumuna karşı bitkisel olarak ; zeytinyağı, sirke, limon, karbonat gibi malzemeler ile yumuşatmayı düşünebilirsiniz. Fakat en etkili yöntem tca uygulamasıdır.

Ayak Nasırları


Ayakta nasırları yumuşak yuvarlak çıkıntı şeklinde olur ve yere her basıldığında ciddi anlamda can yakar. Nasırın rengi beyaz olur ortalarında bir öz bulunur, bu öze nasır kökü adı verilir. Nasırın yan bölgeleri ise sarımsı olur ve sürtünmeyle ciddi ağrı yapar.

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır


Nasır tedavisinde bitkiler vb. yöntemler ve basit ilaçlarla sadece geçici olarak yumuşatılabilir. Fakat bu nasır sorununuzu  çözmez. Doktorların genelde özel bakımlarda nasırlar için uyguladıkları TCA (trikloroasetik asit) çözeltisini uygulayarak nasırlarınızdan kesin olarak kurtulabilirsiniz. TCA ile nasırlı bölgeleri yakarak nasırları geçirebilirsiniz.

Nasıra TCA Uygulanması


%40 TCA solüsyonu nasır olan bölgeye dikkatli bir şekilde kenarlara taşırmadan sürülür. Nasırlı bölgeye kat kat 3 sefer nasır solüsyonu sürülerek nasırlı bölgede toplam 3 dakika tca asitin beklenilmesi sağlanır. Üç dakikanın sonunda asit uygulanan bölge bol su ile durulanır. Sonrasında bölgeyi iyileştirecek bir merhem uygulanır. Merhemden önce terramycin ve batikon sürülür sonrasında bu merhem uygulanır. Bu deriniz yenilenirken yardımcı olacaktır.

Merhem için 1 tüp çinko oksitli pişik kremi, 1 tüp madecassol krem 10 ml e vitamini, 10 ml b5 vitamini karıştırılarak merhem hazırlanır ve bu merhem sabah akşam tca uygulanan bölgeye sürülür.

TCA asit 21 günde yani 3 haftada bir uygulanır. Toplamda 4 uygulama sonunda nasır sorununuz kesin biçimde ortadan kalkar ve acılarınız son bulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tırnak Mantarı Nedir

Tırnak Mantarı Tırnak Mantarı rahatsızlıklarında, özellikle vücutlarında bağışıklık sistemi zayıf kişilerin, şeker hastalarının sağlıklı ...