15 Mayıs 2017 Pazartesi

Oje Nasıl Sürülür ?


Bütün kadınlar tırnaklarına oje sürmektedir ve herkesin kendine göre bir rengi ve modeli vardır. Bizim yazımızda önemli olan ojeyi sürerken nelere dikkat etmeniz ve tırnağınızın sağlığını bozmamanızdır. Aşağıdaki yazımız bu konuda size yardımcı olacaktır. 

Oje Nasıl Sürülür ?Oje sürmek basit bir iş gibi görünse de dikkatli yapılması gereken bir iştir. Oje tırnaklarınızı ve ellerinizi güzel göstermenizi sağlar. Bunun için öncelikle koruyucu tırnağınıza sürdükten sonra oje sürmelisiniz. Ojeyi sürmeden önce mutlaka çalkalamak gerekir çünkü içinde herhangi bir şekilde uzun süreli durduysa kimyasallar karışmamış olabilir onları çalkalayarak karıştırmak gerekir.Oje Düzgün Bir Şekilde Nasıl Sürülür ? 


Daha sonra tırnağın tam ortasından başlayıp üç fırça darbesiyle ojeyi sürmekte yararlı olacaktır. Genellikle oje sürmede (evde sürdüğünüz zaman) yaptığınız en büyük yanlış dalgalanmalar yapmak bununda başlıca nedeni eğer tırnakta nemlendirici, yağ bazlı krem varsa onun temizlenmemiş olmasıdır yada üç fırça darbesine uyulmayıp üstünden defalarca fırça darbesi geçip yarı kurumuş yarı kurumamış ojeyi bir şekilde  birbiri üstüne biçimsizce sürmektir.

Bütün ele sürdüğünüz ojeyi (10 parmağı birden) tamamladıktan sonra ikinci ve üçüncü katını geçebilirsiniz her sürüşleriniz arasında birkaç saniyelik beklemelerle ojenin yavaş yavaş kurumasını ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır ayrıca kuruma ile oje rengi daha belirgin olacaktır.

Mutlaka oje sürdükten sonra kurutucuyu kullanmadan 1 dakika beklemeniz ve yaklaşık 30 cmlik mesafeden oje kurutucuyu spreyse sıkmanız ya da  bütünü ile ojenin ilk o sıvı halini kuruduğunu hissettiğiniz anda fırçalı oje kurutuculardan faydalanmanız tavsiye edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...