10 Mayıs 2017 Çarşamba

Röfleli Saç Bakımı


Röfleli Saç BakımıRöfleli saç bakımı bilgileri sayesinde hem yaptırdığınız röfleyi daha uzun süre kullanabileceksiniz hem de saçınızın daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayacaksınızdır. Saç bakımı, saç tipine ve saçın modeline göre değişiklik gösterebilir bunu unutmamak gerekir ama saç sağlığı için yapacaklarınız da pek bir değişiklik yoktur.

Bunun için sizin için en uygun saç bakımı şeklini belirlemek oldukça önemlidir.  Röfleli saç bakımı konu da saçınız için sizi daha mutlu ve sıhhatli göstermesi için tertip etmiş bilgiler içermektedir.Röfle; aslında bir çeşit saç boyama yoludur.

Bunda sarı ve sarı tonları kullanmak kaydı ile saçlara renk kazandırılır. Vaziyet böyle olunca her türlü saçın bakımı gibi de röfleli saç bakımı da doğal olarak önem arz etmektedir.  Saçınıza yaptırdığınız röfleyi uzun müddet savunmak veya saçlarınızın daha sıhhatli bir görünüm taşıması için röfleli saç bakımı düzenli yapmanız gerekmektedir.Röfleli Saç Bakımı İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Her şeyden önce röfleli saç bakımı için saçınıza uygun şampuan seçimi ile işe başlayın. Röfleli saçlar için uygun şampuan seçimi oldukça önemlidir. Röfleli saç bakımı için dikkat edilmesi gereken ikinci kural ise doğru saç kremini kullanmaktır.  Saçınızı iki defa şampuanladıktan sonra saç kreminizi saçınıza sürünüz. Saç kremi saçınızda yaklaşık olarak 5 dakika kadar kalsın. Sonra ise ılık su ile saçlarınızı iyice durulayın.
Röfleli saç bakımı için yapılması gereken diğer bir işlem ise evde saç bakımı uygulamalarını yaparak saç maskesi uygulamasını haftada 1 kez kendi kendinize yapmanızdır. Ayrıca röfleli saçlar işleme tabi tutulduğu için keratin kaybına uğrarlar bundan kaynaklı keratin bakımı yapmanız yararınıza olur. Ayrıca saçın korunmasını ve sağlıklı olmasını sağlamak için lavanta yağı kullanabilirsiniz. Lavanta yağında antifungal ve antiseptik özellikleri ile saçlarınızı  zararlı maddelere karşı korur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...