9 Mayıs 2017 Salı

Saç Bakımı İçin Yağlar


Saç Bakımı İçin Yağlar
Saç bakımınızı doğru şekilde yaparak hem sağlıklı ve gür saçlara hem de parlak saçlara sahip olabilirsiniz.Bu açıdan kullanacağınız bitkisel yağlar ile saçlarınızı hem besler hem de saç bakımınızı gerçekleştirmiş olursunuz.Saçınızın tipini doğru saptadıktan sonra hangi yağın hangi saç tipine uygun olacağını da bildikten sonra saç bakımı için yağlar konusu sizin için son derece kolay ve  zevkli hale gelecektir. Aşağıda saçınıza uygulamanız gereken bazı doğal yağlar ve saç maskesi için yapılması gerekenler verilmiştir.

Saç Bakımı İçin Yağlar Nasıl Kullanılır


Bu bölümden sonra piyasada kolayca bulabileceğiniz saç bakımı için yağlar çeşitlerini sizler için derledik. Bu yağları dediğimiz gibi düzenli ve saç tipinize uygun olanı saptadıktan sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Argan Yağı ile Saç Bakımı 

Argan yağının içinde olan E vitamini sayesinde saçlarınızı kökten uca besler. Argan yağı sayesinde saç dökülmeniz azalır veyahut tamamı ile kesilir. Saç bakımı için yağlar içerisinde argan yağının saçlara canlılık ve parlaklık verdiği bilinmektedir. Ayrıca ardıç yağıda saç dökülmesini engeller.

Biberiye Yağı ile Saç Bakımı 

Saç bakımı için yağlar içerisinde tedarik edeceğiniz biberiye yağı saçınızın dökülmesini önleyeceği gibi saç derinizi besleyerek kepek oluşumunu önler.

Buğday Yağı ile Saç Bakımı 

Buğday yağının en büyük yararı gün içerisinde veya çevresel koşullardan dolayı yıpranmış ve yorulmuş saçların bakımı için oldukça faydalı olmasıdır. Saç bakımı için yağlar araması yaparken buğday yağını sorduğunuz aktarlar da size benzer şekilde saçlarınızın yorgunluğu ve bitkinliğinin gideceğine dair bilgiler vereceklerdir.

Çörek otu Yağı ile Saç Bakımı 

Çörek otu yağı da saç bakımı için yağlar sınıfından son derece tesiri olan bir yağdır. Bunun sayesinde saçlarınızın beslendiğini görecek ve vakit içinde saç dökülmeleriniz de azalma olduğunu fark edeceksiniz, sıhhatli bir saçın günlük dökülme sayısına düştüğünü göreceksiniz.

Ceviz Yağı ile Saç Bakımı 

Ceviz yağının en büyük tesiri saç diplerinizden uçlara kadar besleyerek saç kırıklıklarını önlemesidir.

Defne Yağı ile Saç Bakımı 

 Saç bakımı için yağlar da defne yağı saç uzatma sıkıntısı çeken veya saçlarını uzatmak için canı tez olan kadınlar için biçilmiş kaftandır sanki.


Hint Yağı ile Saç Bakımı 

Saçları ve bu arada kirpikleri güçlendirmesi ile tanınmış olan hint yağı ayrıca saç dökülmesini de engeller.


Isırgan Tohumu Yağı ile Saç Bakımı 

En büyük yararı saçların dökülmesini engellemesidir.

Jojoba Yağı ile Saç Bakımı  

Bu yağı iki işlevi vardır. Saçları güçlendirdiği gibi saçları sağlıklı uzamasına da yardımcı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...