10 Mayıs 2017 Çarşamba

Saç Bakımı için Bitkisel Yağlar


Saç Bakımı için Bitkisel Yağlar


Saç bakımınız için bitkisel yağların kullanımı ile saçlarınızı daha sağlıklı kılacaksınız. Ayrıca saçlarınız daha parlak ve güzel bir görünüme kavuşacaktır. Hindistan cevizi yağı (ayrıca saç dökülmesini önler), hint yağı, zeytin yağı, avakoda yağı gibi  doğal yağlar  saçlarınızı yumuşak ve parlak yapar. Badem yağı hint yağı ikisini ısıtıp saçlarınıza sürerseniz ayrıca kafa derinizde bir rahatlama hissi hissedersiniz. Çünkü bu yağlar kafa derisindeki kepeği arındırmakla kalmayıp, ayrıca deri altı hücreleri harekete geçirir ve kan akışına yardımcı olur.

Saç dökülmesinin etkenlerinden biri mevsim değişiklikleridir. Yazın çok sağlıklı olan saçınız, kış ayları geldiğinde ışıltısını kaybedebilir. Saçların beslenmesi için 5 bitkisel yağdan oluşan bakım maskesi uygulanabilir, bunun sayesinde saç dökülmesi olayı da ortadan kalkacaktır. Bu bitkisel maskeyi haftada 1 kez düzenli olarak uygulamanız saç sağlığınızı koruyacaktır. İlk 2 maskeden sonra saçlarınızdaki farkları sizde anlayacaksınız.Maskenin tarifi aşağıdadır.Saç Bakımı Yağları Nasıl Kullanılır?


Malzemeler:Tatlı badem yağı, Susam yağı, Hint yağı ve 10cc E vitamini

Hazırlanışı: Yukarıdaki yağlardan eşit miktarda bir kaba koyarak karıştırın. Özellikle saç diplerine iyice sürün ve uçlarına masaj yaparak iyice yayın bu kafa derinizi de temizleyecektir. Bone veya tülbent yardımıyla saçlarınızı kapatın. Bunlardan sonra 2 saat bekleyin ve  ardından saçlarınızı  iyice durulayın. Saçlarınız tekrar bitkisel bir şampuan ile yıkmanız saç sağlığınız açısından önemli olacaktır.

Ayrıca yukarıda sayılan diğer doğal yağlar ile saç maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bu maskeleri yaparken limon suyu ve azıcık bal kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...