5 Mart 2019 Salı

Sir Ağda Sonrası Cilt Bakımı


Sir ağda doğal malzemeler ile yapılan ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için çoğu kadının uyguladığı bir tüy alma yöntemidir. Fakat kadınlar için istenmeyen tüylerden kurtulmak yeterli değildir. Daha sonrasında cildin de canlı ve güzel görünmesi gerekir. Eğer sizde ağda sonrası ciltte kızarıklık, yanma ve diğer problemler ile karşılaşıyorsanız yazımızdan bu sorunlarla başa çıkmanız için önerilerimizi okuyabilirsiniz. 

Sir Ağda Sonrası Cilt Bakımı
Sir ağda uygulamasından önce cildinizde herhangi bir kesik , yara vb. gibi cilt hasarı olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında sir ağda sonrası bakımı şu şekilde yapılır. Tüyleri azaltıcı daha uzun süre çıkmasını engelleyici serumlar kullanılır. Serumları kullandıktan sonra cildin hassasiyetini giderecek çinko oksit oranı yüksek pişik kremleri veya çok ileri bir nemlendirici olan shea butter gibi kremler kullanılır. Çünkü ağda sonrası ciltte tahriş olabilmektedir ayrıca kızarıklık olabilir bunların en kısa sürede geçmesini kolaylaştırıyor.
Sir Ağda Sonrası Yapılması Gerekenler


  • Çok sıcak duş alınmamalı daha çok ılık duş tercih edilmelidir.
  • Kese yapılmamalıdır. Bunun yerine bitkisel yağlar ile -zeytin yağı- cilde masaj yapılmalıdır.
  • Peeling uygulanmamalıdır.
  • Sabun kullanılmamalı. Lavanta suyu veya elma sirkesi ile cilt temizlenmelidir.
  • Deodorant ve parfüm kullanılmamalıdır. İçeriği kimyasallar ile dolu olan ürünler hassas cildi tahriş edebilir.
  • Direk güneş maruziyetinden kaçınılmalıdır.


Pudra ile sakinleştirilmelidir. Eğer üzerindeki yağlardan ve kremlerden çok rahatsız olunuyorsa sadece ılık su tutulabilir. Yaz aylarında 48 saat güneşe çıkılmamalıdır. Eğer mutlaka ağda yapılması gerekiyorsa güneşin olduğu, terlemenin saatlerde uygulama yapılmamalıdır. Akşam saatleri güneşin saatlerde uygulama yapılıp 48 saat güneşe çıkmamalıdır.


Eğer sir ağdayı nasıl yapmanız gerektiğiniz hakkında detaylı bilgi arıyorsanız ; Ağda Nasıl Yapılır ? yazımıza bakabilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...