9 Mayıs 2017 Salı

Sivilce Tedavisinde Kullanılan Yöntemler


Büyük sivilcelerden sonra sivilcenin oluştuğu ciltte derin çukurlar meydana gelir. Bu çukurlar ciltte oldukça derin izler bıraktığı için çok can sıkıcı bir durum ortaya çıkmaktadır. Bunlara sivilce lekeleri de denilmektedir. Sivilce çukurlarını gidererek pürüzsüz bebek gibi bir cilde sahip olmak imkansız değil. Yapmanız gereken tek şey kimyasal peeling'tir. Sivilce çukurlarında 6 seans uygulama  ile kurtulmak mümkündür.

Sivilce Çukurları Tedavisi


Sivilce çukurlarının tedavisi kimyasal peeling yöntemi cildi katmanlar halinde soyarak yenilenmesini sağlamaktır. Sivilce bir hastalık değildir bunun adına tedavi denmez ama biz gene de ağız alışkanlığıyla tedavi diyelim, sivile çukurunun olduğu bölgeye kimyasal peeling yaptıkça cilt alttan kendini yeniler. Epidermis ve dermis tabaka kendini yenileyerek iyileşir.Bu işlemi 5-6 sefer yaparsanız en sonunda sivilce çukurları tamamen ortadan kalkar ve daha taze bir cilde sahip olursunuz.

Sivilce Çukurlarına Kimyasal Peeling Yapmak Zararlı Mı?


Kimyasal peeling cildin alt katmanlarına zarar vermeden üstteki deriyi soymaya yarayan bir asittir. Kimyasal peeling uygulaması cilde zarar vermez, tabi uygulama sonrası cilde iyi bakmak uygun kremler kullanmak gerekir. Çünkü yenilenen taze cilt oldukça hassas oluyor, ısıdan ışıktan bir 10 gün kadar korumak lazım.

Tabi korumadan kastım aşırı sıcak ve soğuğa maruz bırakmamak direk güneşin altında durmamak güneşlenmemektir. Güneşin UV ışınları kalıcı lekeler oluşmasına neden olabilmektedir. Yoksa normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece cildiniz soyulma esnasında kendiniz soymamalısınız, ayrıca tca uygulamasından itibaren soyulma bittikten 3-4 gün sonrasına kadar cildinizi temiz sularla yıkamaya özen göstermelisiniz.

Sivilce Çukurları Nasıl ve Ne Zaman Geçer?


Sivilce çukurları tca kimyasal peeling işlemi yaptıktan sonra ilk senastan itibaren yenilenen ciltle birlikte yavaş yavaş geçmeye başlar, 6-7 seans sonrasında tamamen ortadan kalkar, eğer çukurlar çok derinse işlem 10 seans kadar sürebilmektedir. Cildin soyulmasından sonra alttan gelen taze deri her seferinde sivilce çukurunu biraz daha azaltır.

Sivilce izleri geçene kadar tekrar edilmesi gereken bu seanalarla birlikte cilt dengesinin sağlanması açısından çinko oksit oranı yüksek pişik kremleri ve B5 bepantenol veya E vitamini gibi vitaminlerin kullanılması iyileşme sürecinin hızlandırmak açısından kritik önemdedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...