15 Mayıs 2017 Pazartesi

Siyah Noktalardan Kurtulun


Siyah Noktaların Giderilmesi


Siyah noktalar güneş maruziyetine fazla kalmaktan pigmentasyon dengesizliklerden, cilt bakımındaki aksaklıklardan, cildin temizlenmesinin geciktirilmesinden, ciltteki ölü hücrelerin temizlenmemesinden kaynaklı oluşabilmektedir.


Özellikle siyah noktalar, cildin sebum üretiminin yaşadığı dengesizliğe bağlı olarak oluşurken hem ilk dönemlerinde erken müdahale ile basitlikle yok edilebilirken, hemde ileri safhalarda olası iz bırakma ihtimalleri ortadan kaldırılabilen basitlikteki cilt sorunlarıdır.

Siyah noktalar bir çok kadının baş belası olmuş durumda  ve siyah noktalardan kurtulmak için bazen kadınlar evde diş macunu, bal-yulaf maskesi veya limona baş vurabilmekteler. Bu kullanımlardan bazıların hatalı olması bazılarının ise cilde uygun olmaması durumları mevcuttur. Bundan kaynaklı size aşağıda siyah noktalar için kullanabileceğiniz tonik tarifi  veriyoruz.Siyah Noktaların Silinmesi İçin Tonik


Malzemeler
100 ml kolonya
10 gr salisilik asit
10 gr b3 vitamini
10 ml saf laktik asit
Hazırlanışı

Boş bir şişeye önce 100 ml kolonyayı doldurun. sonra 10 gr salisilik asiti ilave edin. böylece salisilik asit alkolde çözülecektir. Ardından laktik asit ve b3 vitaminlerini ilave edin iyice çalkalayın. Hazırladığınız tonikle 3 günde bir cildinizi silin 5 dakika sonra yıkayın. Salisilik asit sivilce ve siyah noktalar için oldukça etkili bir asittir. (aynı zaman da limonda da bulunmaktadır- c vitamini olan meyvelerde bulunur).Laktik asit yoğurtta bulunan bir asittir ve sivilcelere iyi gelir, b3 vitamini niacinamide olarak geçer ve akne losyonlarında kullanılır. Hazırladığınız karışımı 3 günde bir uygulamanız siyah noktalara karşı oldukça etkili olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...