15 Mayıs 2017 Pazartesi

Tırnak Etleri Nasıl Kesilir ?


Tırnak etleri bazı durumlarda hiç kesilmemelidir. Fakat bazen tırnak etleri can sıkıcı olabilir ve kesilmesi gerekir. Bu yazımızda tırnak etlerinizi steril bir şekilde nasıl keseceğinizi aktaracağız. İyi okumalar dileriz.

Tırnak Etleri Nasıl Kesilir ?Tırnak etlerini keserken mümkün olduğunca kişinin eline yakışan derinlikte bir et kesim işlemi her zaman daha uygundur. Çok derinden tırnak etlerini  keserseniz hem kanama ve yara durumu olabilir hem de tırnak etleriniz artabilir. Mümkün olduğunca kişinin eline yakışacak derinliğe ulaşmakta fayda vardır.

Tırnak etlerini keserken her zaman parçalı kesimden ziyade ay şeklinde etlerin bir seferde tırnak etrafında dolanarak çıkarılması ve makas yardımıyla parmaktan ayrılması her zaman tercih edilir. Böylelikle tırnağın etrafındaki şekilde de bozukluk olmamış olur.

Kesinlikle tırnak etlerinizi bir uzmana kestirmeniz tavsiye edilir çünkü kanatma riskiniz çok çok yüksek ayrıca tırnak yapısını bozarak batıklara neden olabilirsiniz dolayısıyla bir uzmanın tırnak etlerinizi kesmesi her zaman tercih edilen bir durumdur. Evde yapacak olursanız da herhangi bir uzman tırnak makasından faydalanarak tırnak etlerinizi yumuşatarak sadece itme metoduna gitmeniz tavsiye edilir.

Tırnak Etleri Nasıl Yumuşatılır

Tırnak etlerinizi kesmeden önce veya kestikten sonra da yumuşatabilirsiniz. Ayrıca tırnak etlerinizi kestikten sonra bakımını yapmanız aynı sorunlar ile karşılaşmanızı engelleyecektir. Tırnak eti yumuşatmak için az miktarda shea butter yağı ve badem yağını karşırtırıp ılık bir suya ekledikten sonra ellerinizi veya ayaklarınızı bu suyun içinde on dakika bekletebilirsiniz. Bu aynı zaman da cilt bakımınız içinde faydalı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...