3 Mayıs 2017 Çarşamba

Vitamin C Saç Bakımı


Saç Bakımında Vitamin CSaç boyasının akıtılmasında kullanılan vitamin c, saç bakımında kullanımı pek bilinmeyen bir vitamindir. Genetik olarak meydana gelen saç dökülmesine karşı vitamin c (ascorbik asit) bir çözüm olmamakla birlikte, vitamin c eksikliği saçtaki kan dolaşımını azaltacağı ve saç derisine zarar vereceği için  saç köklerinin zayıflamasına, saç uzamasını gecikmesine ve saç dökülmesine sebep olur. Kaş, kirpik, sakal, bıyık gibi diğer kıl köklerinde de c vitamini besleyici bir rol oynamaktadır.

C vitamini Saça Nasıl UygulanırVitamin C'nin Saç Rengini Açar Mı?


Saçlar rengini veren melanini yeterince salgılanamazsa saç tellerimiz beyazlamaya başlar. Vitamin c melanin salgılanmasını normale döndüren ve  dengesini koruyan bir vitamindir bundan kaynaklı saçların  beyazlamasına karşı etkili bir çözümdür. Cilt lekelerinde fazla olan melanini normale döndürerek azaltığı gibi, saç beyazlamasında ise az salgılanan melanini arttırarak saç beyazlamasını önlemeye yardımcı olarak saç ve cilt bakımında kullanılır. Saç beyazlamasına karşı vitamin c gibi, çinko oksit, b3 ve b5 vitaminlerinden yararlanabilirsiniz. Bakır da saç beyazlamasında oldukça etkili bir önleyicidir.

Vitamin C ile Saç Dökülmesine Karşı Koruma


Saç dökülmeleri kıl köklerinin zayıflaması sonucu ortaya çıkmaktadır ayrıca saçlarda bulunan keratin maddesinin azalması ile saçlar korunamaz ve dökülmeye başlar. Saçlarınız dökülüyorsa, saç tellerinizin köklerinin beslenmesi ve saç telleriniz uçlara kadar bu besinleri ulaştırması gerekir. Saç dökülmesi sorununun nedenini bilmek oldukça önemlidir. Vitamin c saç dökülmesinde kıl köklerini besleyen bir vitamin olarak kullanabilirsiniz. Vitamin c sadece saçlar için değil kirpik, kaş, bıyık, sakal dökülmelerinde de oldukça faydalı bir vitamindir. B3 vitamini, b5 vitamini, biotin, e vitamini, c vitamini saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerdir. Ayrıca c vitamini antitoksidan yapısı sayesinde saçlarınızı hasarlara karşı koruyarak keratin maddesinin saçlarınızda kalmasını sağlar bu sayede saç dökülmesinin önüne geçilmiş olur.

Vitamin C ile Saç Rengi Açma


Saçlarınızın rengini oksidant denen açıcılar kullanmadan daha doğal yöntemlerle açmak için vitamin c etkili bir yöntemdir. Bolca vitamin c, karbonat, keratin ve b5 vitamini kullanarak yapacağınız bakımlar hem saç renginizi açacak hem de saçlarınızdaki yıpranmaya karşı koruyacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...