18 Mayıs 2017 Perşembe

Yoğurt Maskeleri

Yoğurt MaskeleriYoğurt, pek çok gıda ile karıştırıldığında yüzünüzde harikalar yaratabileceğiniz, mucizevi bir üründür diyebiliriz. Cildinize düzenli olarak uyguladığınız yoğurt maskeleri ile yaşlanmayı geciktirebilir, sağlıklı ve ışıltılı ciltlere ulaşabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu var; maskeleriniz için organik yoğurt kullanmak!
İşte yoğurt ile kolayca yapabileceğiniz yüz maskeleri:


Sade yoğurt


Yatmadan önce 15 dakika boyunca koyu halkaları üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın. Etkin beyazlatma özelliklerinden dolayı yoğurt bir hafta içinde kesin sonuçlar getirecektir.

C Vitamini ve Yoğurt


Yoğurt yaşlılık ve lekeler için oldukça etkilidir. C Vitamini serumu ve yoğurt yardımı ile bir yüz maskesi hazırlayın ve yüzünüzde lekelere uygulayın.

Zeytinyağı ve Yoğurt


Zeytinyağı ile karıştırılan yoğurt, kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma belirtilerini geciktirme de etkilidir. Bu maske cildinin erken yaşlanmasını önlemek isteyenler için ideal bir çözümdür.


Salatalık ve Yoğurt


Ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için, salatalık ve yoğurt ile bir maske hazırlayabilirsiniz. Salatalığı rendeleyin ve bir kap içerisinde yoğurt ile karıştırın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.


Papatya Yağı ve Yoğurt


Papatyaya organik yoğurt eklediğinizde, birçok faydalı karışıma dönüştürebilirsiniz. Yoğurda ekleyeceğiniz yarım çay kaşığı papatya yağı eşliğinde hazırlanan bu maske, pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...