16 Mayıs 2017 Salı

Yüz Bakım Maskeleri


Yüz Bakım MaskeleriCilt bakımı konusunda son yıllarda bitkisel bakım tarifleri, bitkilerden mucize beklentileri oldukça popüler hale gelmiş durumdadır.Bunları bazıları işe yararken bazıları da tamamen siz manipüle etme amacı ile uydurulmuş maskelerdir.

Tabi bu demek değil ki bitkiler işe yaramaz, yarar sağlamak açısından başka maddeler, çeşitli vitamin mineral ve asitler eklerseniz oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ama siz siz olun bezelyeden, patlıcana kadar birçok sebzenin cildinizde mucizeler yaratacağına veya adını sanını duymadığınız otların sizi birer güzellik abidesi yapacağına inanmayınız. Neyse biz bir kaç tarif verelim ve  unutmayın ki bu tarifler cilt bakımınızda sadece yardımcı ve dengeleyicidir sorunlarınızı  kökten çözmez veya sizi mükemmel yapmazlar fakat uygulanması sağlığınıza katkıda bulunur.
Evde Yapılan Yüz Bakım MaskeleriSalatalık Maskesi


Kabuklarını soyduğunuz yarım salatalığı blenderden geçirip iyice eziniz, iki çorba kaşığı pirinç unu ilave edip iyice bulamaç haline geldiğinde bir çay kaşığı gliserin ilave edin ayrı bir kapta 1 yemek kaşığı sütün içerisine ve yarım çay kaşığı c vitamini ile yarım çay kaşığı b3 vitamini (niyasin) ekleyerek iyice karışmasını sağlayın. Ve sütlü vitamin karışımını pirinç unu, salatalık ve gliserinli karışıma döküp iyice karıştırın. Ve ardından maskeyi cildinizde yarım saat kadar bekletin ve sonrasında cildinizi iyice yıkayın, cildinizin daha parlak olmasını sağlayacak bu maskeyi haftada bir sefer uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi


Bir tatlı kaşığı sütün içerisine yarım çay kaşığı c vitamini yarım çay kaşığı b3 vitamini ekleyin sonra karışımı, bir tatlı kaşığı bal ve bir adet çırpılmış yumurta sarısı ile karıştırın, son olarak iki yemek kaşığı yulaf unu ekleyerek maskenizi hazır hale getirin. Maskeyi cildinizde 1 saat kadar bekletin.
Özellikle 30 yaş üzeri cilt bakımında oldukça yararlıdır ve anti agning etkisi vardır.

Bezelye Maskesi


Bir su bardağı taze bezelyeyi blender ile çekin sonra bir yemek kaşığı üzüm pekmezi ile karıştırın. Bir adet yumurta akı ve biraz yulaf unu ekleyerek maske kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Maske kıvamına yakın içerisine 3 damla laktik asit ve 3 damla gliserin ilave edin.Ardından cildinizi aydınlatacak bu maskeyi yüzünüzde 30 dakika kadar bekletin ve cildinizi  temizleyin.

Çilek Maskesi


Bir avuç taze çilek ezilip, pirinç unu ile karıştırılır, iki yemek kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı c vitamini, yarım çay kaşığı b3 vitamini, yarım çay karışı laktik asit iyice karıştırılıp krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu maske özellikle göz altlarında ve ciltteki ton farklarının olduğu yerlerde etkilidir, cilt lekelerini azaltmada size yardımcı olacaktır.

Yulaf Maskesi


Yulaf maskesi iyi bir peeling sağlar, ayrıca siyah noktalara karşı oldukça etkilidir ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Cilt üzerinde sivilce ve siyah noktaya yol açan p acnes bakterisini de önleyen bir maskedir.

Bir çay bardağı yulaf ezmesini bir su bardağı su ile pişirin. Pişirdiğiniz yulafları süzdükten sonra, bunları geniş bir kabın içinde blenderle ezin. Daha sonra başka bir kaba hazırlayacağınız 10 ml kolonyaya, 1 gr salisilik asit ilave edin ve çözeltiyi yulaf ezmesinin içerisine ekleyerek karıştırın, 3 damla laktik asit, 2 damla b5 vitamini ve yarım çay kaşığı b3 niyasin vitamini ilave etiğiniz karışıma son olarak 1 yumurta akı ve bir yemek kaşığı yoğurt ilave edin. Ardından maskenizi yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekletin ardından yüzünüzü iyice yıkayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...