10 Mayıs 2017 Çarşamba

Yüz Şeklinize Uygun Saç Şekilleri


Yüz Şeklinize Uygun Saç ModeliSaçlarınızı kestirmek istiyorsanız yüz şekillerinize uygun en ideal saç kesimleri sizi daha güzel ve şık gösterecektir. Bunun için doğru saç modellerini bilmelisiniz. sizin içi aşağıda bazı saç modellerini uygun yüzler için hazırladık.Yuvarlak Yüz Şekline göre Saç Modelleri

Yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş saçlar sizi daha cazip kılacaktır.

Kare Yüz Şekline göre Saç Modelleri

Kare yüz yapısı sert bir yüz ifadesine anlamına gelsede doğru saç kesimi ile uygun bir görünüm elde edilecektir. Yüzünüzdeki sert ifadeyi yumuşatmak için saçınıza yuvarlak modeller şeklinde kestirmeniz gerekmektedir.

Dikdörtgen Yüz Şekline göre Saç Modelleri

Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz ifadesidir. Şakak kemiğini örtecek şekilde saçınızı keserseniz dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekline göre Saç Modelleri

Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz şeklidir. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak daha uygun bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

Baklava Yüz Şekline göre Saç Modelleri

En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile iletişim kurarak ;boyunuza, kilonuza yada yüzünüze çok daha uygun modeller yaptırabilirsiniz. Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog gerçekleştirmelisiniz, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Batıkların Tedavisi

Batık tüyler, herkesin canını sıkan, yer yer acı verici bir cilt problemidir. Fakat güzel görünüme, yumuşak bir cilde kavuşmak için etkili v...